Maaülikoolis alustab õppeaastat enam kui tuhat esmakursuslast

Eesti Maaülikoolis algab uus õppeaasta avaaktusega täna kell 12. Tänavu alustab õpinguid üle tuhande esmakursuslase.

Maaülikooli nõukogu esitas akadeemikukandidaadiks professor Ülo Niinemetsa

Eesti Maaülikooli nõukogu esitas 27. augusti istungil Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikukandidaadiks ökoloogia alal professor Ülo Niinemetsa.

Maaülikooli teadlaste pilliroost katsemaja saab peagi katuse alla

Eesti Maaülikooli maaehituse osakonna poolt Metsamaja taha dendroparki rajatavale pilliroost katsemajale hakatakse täna katust paigaldama.

Loomaarstiks tahtjaid soomlasi tänavu rohkem

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini eriala tasulise õppe 25 kohale astumiseks avaldas tänavu soovi 36 soomlast.

Maaülikooli teadlased rajavad pilliroost katsemaja- võimalik jälgida veebiülekandena!

Eesti Maaülikooli maaehituse osakond on Metsamaja taha dendroparki rajamas juba teist katsemaja, mille ehituseks kasutatakse looduslikke materjale.

Kombiseade Sinine Konrad toodab silost biogaasi ja tahkekütust

Alates sellest nädalast on Eesti Maaülikooli toel Alam-Pedja looduskaitseala lähistel Altnurga külas mobiilne kombiseade nimega Sinine Konrad, millega on võimalik poollooduslikel rohumaadel toota silost biogaasi ja tahket kütust. Uue tehnoloogiaga püütakse ühildada looduskaitse ja energiatootmine.

Vastuvõetute nimekirjad

Eesti Maaülikooli vastuvõetute nimekirjad on üleval SAIS-s.

2. juulil on maaülikoolis puuvilja- ja marjakasvatajate foorum

2. juulil algusega kell 10 on Eesti Maaülikooli aulas foorum „Tootjaorganisatsioon puuvilja- ja marjakasvatuses – ainuvõimalus tulevikus edasiliikumiseks“.

Maaülikooli nõukogu valis neli uut professorit

Maaülikooli nõukogu valis 22. juuni istungil professoriteks Priit Eliase, Andres Annuki, Marina Aunapuu ja Valdo Kuusemetsa.

Maaülikool ootab uusi tudengeid

Esmaspäevast, 21. juunist saab interneti teel SAISi vahendusel esitada avaldusi Eesti Maaülikooli bakalaureuseõppesse astumiseks.

Maaülikoolis on tänavu üle 700 lõpetaja

Täna, 9. juunil kell 12 on Eesti Maaülikoolis käesoleva õppeaasta esimene lõpuaktus – rektor Mait Klaassen annab diplomi 72 tehnikainstituudi lõpetajale.

Maaülikooli teadlased määrasid Tartu Ülikooli professori genoomi järjestuse

Eesti Maaülikooli ja Tartu Ülikooli koostööprojekti käigus määrasid maaülikooli teadlased Tartu Ülikooli professori Sulev Kõksi genoomi nukleotiidide ehk DNA üksiklülide järjestuse. Professor Kõks on teadaolevalt esimene eestlane, kelle genoomi nukleotiidne järjestus on määratud.

Maaülikooli nõukogu valis uue audoktori

Eesti Maaülikooli nõukogu valis 27. mai istungil uueks audoktoriks Helsingi Ülikooli agrotehnoloogia professori Jukka Ahokase.

Kalju Kasel valmis raamat Eesti puuviljanduse ajaloost

26. mail kell 10.30 esitletakse Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskuses sordiaretuse grand old mani  Kalju Kase raamatut „Puuviljandus Eestis. Sordid ja aretajad".

Maaülikoolis algas rohelise ülikooli nädal

10.-14. maini leiab Eesti Maaülikoolis aset  rohelise ülikooli nädal, mille eesmärgiks on tutvustada erinevaid tegevusi, mille kaudu maaülikool saaks ja võiks rohelisem olla.

Maaülikooli loomakliinik pakub järelmaksu võimalust

Maaülikooli loomakliinik pakub järelmaksu võimalust Eesti Maaülikooli loomakliinik pakub koostöös Swedbankiga klientidele võimalust tasuda raviprotseduuride eest järelmaksuga ja hajutada niiviisi maksekoormust pikema perioodi peale.

Videoülekanne maaelu- ja põllumajanduspoliitika seminarilt

Maaelu ja põllumajanduspoliitika seminari "ÜPP tulevik peale aastat 2013 ja avalikud hüved põllumajandussektorist" otseülekanne on jälgitav ka veebivahendusel. Vaata videoülekannet.

Maaülikool saab toetust teadusaparatuuri kaasajastamiseks

Sihtasutus Archimedes kinnitas toetuse 30 projektile, millega teadus- ja arendusasutused saavad kokku 240 miljonit krooni euroraha teadusaparatuuri ja seadmete kaasajastamiseks. Eesti Maaülikoolist pälvis toetuse kolm projekti.

Maaülikooli tudengid kutsuvad maamessi ajal kevadet avastama

Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuritudengid köidavad maamessi ajal külastajate tähelepanu ülikoolilinnakusse väljapandud siltidega, mis rõhutavad: kevad on jõudnud maaülikooli õuele.

Euroametnikud ja teadlased vaevad põllumajanduspoliitika tulevikku

Neljapäeval, 22. aprillil algusega kell 13 korraldab Eesti Maaülikool koostöös Euroopa Komisjoni, põllumajandusministeeriumi ja agraarökonomistide assotsiatsiooniga seminari „Ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevik peale aastat 2013 ja avalikud hüved põllumajandussektorist“.

VÕTA nädal

19. - 23. aprillil toimub üle-Eestiline VÕTA nädal, mille raames on Eesti Maaülikoolis 21. aprillil VÕTA päev.