Tulekul on EMÜ veetehnoloogiate päev

Kolmapäeval, 6. mail toimub Eesti Maaülikooli veetehnoloogiate päev, mille eesmärgiks on teadlaste, ettevõtjate ja tarbijate lähendamine veega seotud probleemidele parimate lahenduste leidmiseks.

Infopäev "Rohelise ülikooli võimalikkusest"

30. aprillil kell 12.00-15.00 toimub EMÜ peamaja aulas rohelise ülikooli infopäev, kus tutvustatakse rohelise ülikooli küsitluse tulemusi, räägitakse erinevatest võimalustest selles suunas liikumisel, rohelistest ülikoolidest mujal maailmas. Oodatud on kõik huvilised! Osalejatel palume registreeruda 25.aprillini meilile: kadri.kalle@emu.ee

Tulekul on teadmiste ja tehnoloogiapäev "Terve loom ja tervislik toit"

29. aprillil toimub Eesti Maaülikooli peahoones (Kreutzwaldi 1A) teadmiste ja tehnoloogiapäev "Terve loom ja tervislik toit". Üritust toetatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu fondi poolt kaasrahastatava Spinno+ programmi poolt, EMÜ projekti "Teadmistepõhine biomajandus" raames.

Maaülikool kutsub Maamessil maastikuteatrisse

Eesti Maaülikool tutvustab Maamessil Eesti esimest ja ainsat virtuaalset maastikuteatrit, mis lisaks õppevahendile on heaks abimeheks ka kohalikele omavalitsustele planeeringute tegemisel ja keskkonnamõjude hindamisel.

Maaülikool ja Jõudluskontrolli Keskus sõlmisid koostööleppe

Maaülikooli teadusprorektor Anne Luik ja Jõudluskontrolli Keskuse direktor Kaivo Ilves kirjutasid 13. aprillil alla koostöölepingule, mille eesmärgiks on edendada loomakasvatus- ja veterinaarmeditsiinialast õppe- ning teadus- ja arendustööd.

Tartu ootab noori osalema lühifilmide konkursil

Tartu linnavalitsus koos Anne noortekeskusega kutsub seoses Euroopa päeva tähistamisega Tartus kooliõpilasi ja tudengeid osalema lühifilmide konkursil, mille eesmärgiks on tutvustada Tartu linna innovaatilise, noorusliku ja ettevõtliku noortelinnana.

Rattarikka ülikooli konkurss

Rattarikka ülikooli konkurss toimub tänavu esimest korda ja selle eesmärgiks on selgitada välja Eesti kõige rattasõbralikumad ülikoolid ja kõrgkoolid. Konkursile on oodatud osalema kõik, kes soovivad oma koolis rattakasutust aktiivsemaks muuta.

Konverents "Mida oled sina väärt?"

16. aprillil toimub Dorpati konverentsikeskuses konverents noortelt noortele "Mida oled sina väärt?".   Tipptegijad arutlevad ühiskonnateaduste praeguse olukorra ning arenguvõimaluste üle. Vastust otsime küsimustele : Mida on ühiskonnateadlased tänapäeval väärt? Millised on sinu võimalused? Mida sult tööturul oodatakse? Kuidas ennast konkurentsis müüa? Kuidas olla liider ja juht? Milline on sinu hariduslik konkurentsivõime? Arutellu kaasatakse ka kõik osalejad.

EMÜ keskkonnakaitse õppekavad said kõrge hinnangu

22.-29. märtsil toimus maaülikoolis keskkonnakaitse õppekavade hindamine. Hinnati viit õppekava: keskkonnakaitse (spetsialiseerumisega maastikuarhitektuurile ja maastikukaitse ja –hooldusele), loodusturismi ning linna- ja tööstusmaastike korralduse bakalaureuse ning maastikuarhitektuuri ning maastikukaitse ja -hoolduse magistri õppekavasid.

Avatakse EMÜ põllumajandus- ja keskkonnainstituudi taimebiokeemia labor

Reedel, 3. aprillil algusega kell 12.30 avatakse EMÜ põllumajandus- ja keskkonnainstituudi taimebiokeemia labori uued ruumid aadressil Tartu Kreutzwaldi 5 (ruum 2D5).

E-õppe kevadkonverentsile!

Aprilli esimestel päevadel kogunevad Eesti Maaülikoolis e-õppe teoreetikud ja praktikud konverentsile «Kool – õpetamisasutusest õpiruumiks».