TalveAkadeemia 2010 jälgitav otseülekandena

Tudengite teaduskonverents TalveAkadeemia 2010 avab tänavu Läänemere keskkonnaprobleemide valdkonna.„Tahame, et kolme konverentsipäeva jooksul saaksid osalejad mõistmise, et meie igapäevased otsused mõjutavad merd.“ ütleb korraldaja Triin Nõu. TalveAkadeemia on otseülekandena jälgitav läbi TalveAkadeemia ja Tallinna Ülikooli veebi: www.talveakadeemia.ee ja www.tlu.ee/talveakadeemia.

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi nõukogu valis uue direktori

Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi nõukogu valis oma 22. veebruari istungil instituudi uueks direktoriks praeguse põllumajandusministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja Aret Vooremäe.

Maaülikooli töötajad said põllumajandusministeeriumi teenetemärgid

Põllumajandusministeeriumi teenetemärkide saajate seas on tänavu neli maaülikooli töötajat.

Maaülikooli veterinaarmeditsiini eriala sai rahvusvahelise akrediteeringu

Jõupingutused veterinaarmeditsiini eriala rahvusvaheliseks akrediteerimiseks on vilja kandnud ja Eesti Maaülikool on ametlikult kantud positiivselt akrediteeritud koolide nimekirja EAEVE kodulehel.

Maaülikooli professor Tõnu Püssa sai vabariigi teaduspreemia

Valitsus kinnitas täna riigi teaduspreemiate saajad. Põllumajandusteaduste alal pälvis preemia veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi professor Tõnu Püssa uurimuste tsükli „Taimsed toidulisandid ja nende antioksüdantne toime loomsetes toitudes” ja monograafia „Principles of Food Toxicology” eest.

Tehnikatudeng leiutas

Tehnikainstituut korraldas üliõpilaste leiutuskonkursi «Tehnikatudeng leiutab 2009» eesmärgiga saada Tehnikamaja ja tehnikaerialasid iseloomustavaid tehnilisi lahendusi.

Eesti Maaülikoolil on uus veebileht

Pühapäeval, 7. veebruaril kella 20-22 vahel vahetub maaülikooli senine veebileht uue kujunduse ja sisuhaldusmootoriga lehe vastu.

Maaülikool tähistab Tartu maratoni juubeliaastat oma suusamaratoniga

Pühapäeval, 7. veebruaril asuvad Eesti Maaülikooli töötajad suusarajale, meenutamaks 1970.-1980. aastate legendaarseid EPA maratone.

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktori valimisest

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktori konkursile laekus tähtajaks, 29. jaanuariks kaks avaldust, mille esitasid Aret Vooremäe (põllumajandusministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja) ja Alo Laas (OÜ Nurmiko Hulgi Tartu osakonna tegevjuht).

Kalakasvatuse professor Tiit Paaver saab presidendilt teenetemärgi

President Toomas Hendrik Ilves tunnustas iseseisvuspäeva eel Eesti riigile osutatud teenete eest 97 inimest kodu- ja välismaalt riiklike autasudega. Valgetähe IV klassi ordeni pälvis Eesti Maaülikooli professor, kalandusteadlane Tiit Paaver.

Polli tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskuse idee sai heakskiidu

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatus tegi 28. jaanuaril otsuse heaks kiita 9 piirkondliku kompetentsikeskuse arendamise ideekavandit. Väljavalitute seas oli ka Eesti Maaülikooli poolt Viljandimaale Polli kavandatav «Teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskus».