Võrus katsetatakse ökoloogilisi sadeveesüsteeme

Eesti Maaülikooli teadlased osalevad Eesti – Läti piiriülese koostöö programmi raames projektis, mille eesmärgiks on uuenduslikke sademeveesüsteeme kasutades inimsõbraliku, jätkusuutliku ning looduslähedase keskkonna loomine. Üheks projektalaks on Tartu tänava, Vabaduse tänava ning nende vaheline rannaäärne ala Võrus.

Doktoritöö: loodusliku sirplutserni puhtad populatsioonid väärivad looduskaitselist tähelepanu

Teisipäeval, 27. augustil kell 10.00 tuleb Tartus Baeri majas (Veski 4) kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi botaanika osakonna doktorandi Karin Kaljundi väitekiri „Sirplutserni (Medicago sativa ssp. falcata) looduslike populatsioonide geneetiline mitmekesisus, genotüüpne struktuur ja ohustatus Eestis“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks botaanika erialal.

Toimus taimeteaduse doktorantide suvekool

19.-23. augustini toimus Järvseljal ja Tartus teaduse tippkeskuse ENVIRON ning maateaduste ja ökoloogia doktorikooli egiidi all toimuv suvekool taimeteaduse doktorantidele.

Eesti Maaülikooli pereülikool laieneb Tallinnasse

Eesti Maaülikooli poolt eelmisel aastal käivitatud ning menukaks kujunenud pereülikoo...