Uudised

Maaülikooli professor Ülo Niinemets pälvis Jaapani Ökoloogiaühingu tunnustuse

Jaapani Ökoloogiaühing valis oma 58. konverentsil ajakirjas „Ecological Research“ 2010. aastal ilmunud 110 artikli hulgast üheks kolmest parimast  Eesti Maaülikooli professori Ülo Niinemetsa artikli  "A review of light interception in plant stands from leaf to canopy in different plant functional types and in species with varying shade tolerance". 

23. märtsil on Eesti Maaülikoolis lahtiste uste päev

Kolmapäeval, 23.  märtsil on Eesti Maaülikoolis lahtiste uste päev. Abituriendid saavad lisaks peamajale uudistada ka õppe- ja teaduslaboreid, tudengiseltside ruume, ühiselamuid, spordihoonet ja osaleda spordiklubi kinkekaartide loosimisel. 

TalveAkadeemia 2011: Elurikkus on vajalik ja inspireeriv

„Kuidas me teame, et elurikkus on madal, kui me ei tea, kui palju on kokku erinevaid liike“? Sellise küsimuse püstitas TalveAkadeemia 2011 konverentsi avaesineja TTÜ geoloogia instituudi teadur Olle Hints. „Meie, eestlased, võime olla uhked siinse elurikkuse üle, sest meie looduses on palju erinevaid liike“, ütles Olle Hints oma ettekande lõpetuseks. 

17.-18. märtsil toimub Eesti Maaülikooli peahoone aulas konverents „Terve loom ja tervislik toit“.

Konverentsil tutvustavad veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi teadlased, õppejõud ja doktorandid rakenduslike teadusuuringute tulemusi.Esimesel päeval keskendutakse kitsamalt loomade söötmise teemadele.  

Maaülikooli loomakliinik sai Baltikumi esimese magnetresonantstomograafi

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi loomakliinikus alustab peagi tööd magnetresonantstomograaf (MRT), mis võimaldab senisest täpsemalt diagnoosida loomade neuroloogilisi ja liigestehaigusi. 

Maaülikool ootab abituriente tudengivarjudeks

21.-25. märtsini saavad tulevased üliõpilased ja praegused abituriendid võimaluse külastada Eesti Maaülikoolis toimuvaid loenguid ja praktikume. 

Maaülikooli kolmapäevaõhtul küsitakse: Kas lehm on kaasajal inimese konkurent?

9. märtsil kell 17.00 toimub Baeri majas (Veski tn 4) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Seekord kutsub veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi professor  Olav Kärt kaasa mõtlema teemal "Kas lehm on kaasajal inimese konkurent?".

Reedel algab tudengite teaduskonverents TalveAkadeemia 2011

Üheksandat aastat toimuv tudengite konverents TalveAkadeemia avab tänavu läbi erinevate valdkondade elurikkuse temaatika. „Räägime konverentsil bioloogilisest mitmekesisusest nii, et see on mõistetav ja huvipakkuv ka  majanduse- ja sotsiaal- ning miks mitte ka kunstiteaduste  üliõpilastele“, ütles TalveAkadeemia 2011 projektijuht Evelin Aavik.

Maaülikool sõlmib koostööleppe maailma suurima eestikeelse kooliga

Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Tartu Kivilinna Gümnaasiumi direktor Ants Ser...

Maaülikooli teadlane andis uue seletuse igihaljaste taimede konkurentsivõimele

Eesti Maaülikooli teadlane Ülo Niinemets püstitas koos Hispaania kolleegidega uue ...

Riigikokku pürgijad vaidlevad maapoliitika üle

Reedel, 18. veebruaril algusega kell 12.00 toimub Eesti Maaülikooli aulas (Kreutzwaldi 1A) riigikokku pürgivate suurimate erakondade valimiseelne debatt “Eesti agraar- ja maaelupoliitika tulevikusuunad”. 

TalveAkadeemia 2011 uurib, miks on elurikkus meile vajalik

Vähem kui kuu aja pärast, 4.-6. märtsil, toimub Pühajärve puhkekeskuses üheksas üliõpilaste teaduskonverents TalveAkadeemia, mis tänavu võtab luubi alla bioloogilise mitmekesisuse ehk elurikkuse teema. Konverentsile kandideerimine toimub 14.-18. veebruar. 

Maaülikool alustab võõrkeelset maastikuarhitektuuri magistriõpet

Alates uuest õppeaastast algab Eesti Maaülikoolis maastikuarhitektuuri erialal magistriastmes õpe ka inglise keeles. 

Maaülikooli tudengid kutsuvad huvilisi üheskoos linna kujundama

11.-12. veebruaril algusega kell 13.30 toimub Eesti Maaülikooli peahoone aulas maaülikooli üliõpilasesinduse ja MTÜ KinnisvaraMagnaadid eestvedamisel konverents „Koos Kujundame Linna“. 

Maaülikooli rektor osaleb Intellektika messil haridusdebatil

Tartu Näituste messikeskuses 11.-12. veebruaril toimuv haridusmess Intellektika pakub erinevate õppimisvõimaluste ja karjäärinõustamise kõrval  võimaluse kaasa rääkida avalikkust erutavatel  haridusteemadel. Esmakordse ettevõtmisena saab teoks debatt – „Millist haridust me vajame?“. Haridusteemaline debatt algab 11. veebruaril kell 13 Tartu Näituste A –hallis. 

Maaülikooli kolmapäevaõhtul küsitakse: Kas Eesti metsi raiutakse liialt?

Kolmapäeval, 9. veebruaril algusega 17.00 toimub Baeri majas (Veski tn 4) maaülikooli kolmapäevaõhtu, kus metsandus- ja maaehitusinstituudi direktor Paavo Kaimre arutleb teemal: "Kas Eesti metsi raiutakse liialt?".

Seminaril keskendutakse majanduse ja arengu seostele

Teisipäeval, 8. veebruaril algusega 18.15 toimub EMÜ peahoone ruumis 104 seminarisarja "Mis on arengu mõte?" kolmas seminar. Seminaride peamiseks eesmärgiks on püüe leida erinevate eluvaldkondade ühisosasid jätkusuutliku arenguga. Kutsume kõiki huvilisi osalema, kaasa mõtlema, küsimusi esitama.

Eesti majandusteadlased võtavad luubi alla rohelise majanduse

28.-29. jaanuaril kogunevad majandusteadlased kõigist Eesti ülikoolidest Narva linnusesse, et arutleda teemal „Roheline majandus – uued väljakutsed ja võimalused“.

Konverentsil tunnustati Lauri Lihtmaad Eesti Maaülikoolist

25. jaanuaril toimus Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis konverents “Kas õpetamine on kunst või teadus?“, kus tunnustati juba teist aastat järjest õppejõude ja kõrgkoole, kes on panustanud kõrghariduse kvaliteedi tõstmisesse läbi erinevate tegevuste.

Piret Bergmanni kunstinäitus

14. jaanuaril avati maaülikooli raamatukogus Piret Bergmanni (kunstnikunimega Pusa) maalin&a...

Maaülikooli kolmapäevaõhtul räägitakse sinisest revolutsioonist

Kolmapäeval, 12. jaanuaril algusega 17.00 toimub Baeri majas (Veski tn 4) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi professor Tiit Paaver arutleb teemal "Vesiviljelus - kas sinine revolutsioon saab teoks?".