Rakvere linnavalitsus väisas maaülikooli

28. mail külastasid maaülikooli Rakvere linnavalitsuse töötajad eesotsas linnapea Andres Jaadlaga.

Maaülikool tähistab akadeemik Aarne Punga 100. sünniaastapäeva

27. mail algusega kell 14 on Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi õppehoones Kreutzwaldi 1 akadeemik Aarne Punga mälestuspäev.

Baltimaade maaehitusõppejõud kohtuvad Tartus

28.-29. mail on metsandus- ja maaehitusinstituudi maaehituse osakonnas 16. Balti riikide ehituskonverents, millest võtavad osa ka Läti ja Leedu põllumajandusülikoolide maaehituse õppejõud ja teadlased.

Maaülikool avab rattalaenutuse

Reedel, 22. mail kell 12.00 alustab Eesti Maaülikooli õppehoones Kreutzwaldi 5 tegevust jalgrattalaenutus.

Maaülikool ja Rakvere linn sõlmisid koostöölepingu

Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Rakvere linnapea Andres Jaadla allkirjastasid 18. mail lepingu arendamaks koostööd õppe-, teadus- ja arendustegevuses ning avalikes suhetes.

Maaülikool panustab väikeettevõtluse arengusse

Teisipäeval, 19. mail kell 11 avatakse pidulikult Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse tootearenduskeskus.   Tootearenduskeskuses paikneb kümmekond puuviljade-marjade töötlemisseadet, mis võimaldavad ettevõtjail katsetada uusi tooteid ja teha ka väikepartiides moose-mahlu.

Eesti Teaduste Akadeemia teadusauhinnad üliõpilastele

Eesti Teaduste Akadeemia annab 2009. aastal paremate üliõpilastööde autoritele välja rahalisi auhindu.   Teadustööde võistlusel võivad osaleda Eesti ülikoolide üliõpilased ja eesti päritoluga üliõpilased välismaa ülikoolides, kes töö esitamise ajal jätkavad ülikoolis diplomi-, bakalaureuse- või magistriõpet või on lõpetanud need perioodil 1.09.2008-31.08.2009.

SA Archimedes toetab kolme välisprofessori tööd maaülikoolis

Sihtasutus Archimedes toetab Dora programmi raames kolme välisprofessori maaülikoolis töötamise alustamist alates sügissemestrist 2009. Kokku toetab Archimedes 31 uue professori tööd Eesti ülikoolides. Õppejõudude töötasudeks eraldatakse rohkem kui 150 miljonit krooni Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Taimede stressi uurijad kogunevad Tartus

14.-17. maini toimub Tartus Dorpati Konverentsikeskuses rahvusvaheline taimede stressibioloogia konverents "Taimede abiootiline stress – stressisignaalidest kasvu- ja arengumuutusteni" (Plant Abiotic Stress – from signaling to development).

Kutse Polli tootearenduskeskuse avamisele

Olete oodatud 19. mail kell 11 Eesti Maaülikooli PKI Polli aiandusuuringute keskuses (Karksi-Nuia, Viljandimaa) puuviljade ja marjade tootearenduskeskuse avamiseleja seminarile teemal “Aiasaaduste tootearendus Eestis ja Lätis”.