Esimese eestlasest loomaarstiteaduse doktori Karl Sarali säilmed maetakse Eesti mulda

1. juulil kell 15 sängitatakse Raadi Vana-Jaani kalmistule esimese eestlasest loomaarstiteaduse doktori Karl Sarali säilmed ja tema abikaasa, Naiskodukaitse eestvedaja Ebba-Marie Sarali võimalikust matmispaigast pärit kotitäis mulda.

Viie päevaga on maaülikooli astumiseks esitatud 1596 avaldust

1596 avaldusest 1249 on esitatud 472 riigieelarvelisele kohale kandideerimiseks. Kõige suurem konkurss on 29. juuni seisuga ökonoomika ja ettevõtluse erialale (15,85), järgnevad maastikukaitse ja hooldus (6,44), loodusvarade kasutamine ja kaitse (6,24).

Maaülikool ootab uusi tudengeid

25. juunist algab avalduste vastuvõtt Eesti Maaülikooli. Bakalaureuseõppe riiklikele õppekohtadele päevases õppes võetakse tänavu vastu 472 üliõpilast, avaldusi oodatakse  9. juulini. Tasulisse õppesse võetakse avaldusi vastu 23. juulini. Avaldust võib esitada ise kohapeal maaülikooli peahoones Kreutzwaldi 1A ruumis 104 (kella 9-15) või interneti teel www.sais.ee.

Maaülikooli nõukogu valis üheksa professorit

Eesti Maaülikooli nõukogu valis 18. juuni istungil professoriteks Vladimir Andrianovi, Tõnu Püssa, Haldja Viinalassi, Tiit Paaveri, Andres Kiviste, Kalev Jõgiste, Kadri Karbi, Ingmar Oti ja Rando Värniku.

Maaülikooli lõpetab tänavu 694 inimest

Reedel on maaülikoolis kaks viimast lõpuaktust. Kokku on tänavu lõpetajaid 694. Bakalaureuseastme päevases õppes on lõpetajaid 396 ja 80 kaugõppes. Magistriastme lõpetajaid on päevases õppes 187 ja kaugõppes 31. Cum laude lõpetajaid on bakalaureuseõppes neli ja magistriõppes 26.

Maaülikooli nõukogu valis uued audoktorid

Eesti Maaülikooli nõukogu andis audoktori nimetuse Helsingi Ülikooli emeriitprofessorile Pertti Harile ja Poola Teaduste Akadeemia Põllumajandus- ja Metsakeskkonna Instituudi keemialaboratooriumi juhatajale professor Lech Szajdakile.

Maaülikool oli võidukas rannaalade üliõpilaste meistrivõistlustel

Pärnu rannas peeti hoolimata jahedast ilmast ja kõvast tuulest rannaalade üliõpilaste meistrivõistlused. Nii rannakäsipalli kui rannajalgpalli meistreid hakkasid selgitama nelja kõrgkooli võistkonnad. Mängud olid tasavägised ning pingelised, kus võitja selgus tihti alles pärast karistusviskeid või -lööke.

Riigi toel alustab tänavu välismaal doktoriõpinguid üksteist tippspetsialisti

Riikliku koolitustellimuse stipendiumikonkursi raames jagas Sihtasutus Archimedes tänavu doktoriõppeks välismaal välja stipendiumid 11 tippspetsialistile, ühtekokku 7,6 miljoni krooni väärtuses.

Etnilisuse võidukäik Vene impeeriumis

Konverents "Tatištševist Narkomnatsini: Etnilisuse võidukäik Vene impeeriumis (18. sajand – 20. sajandi I pool)" Korraldajad: Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Maaülikooli Karl Ernst von Baeri Maja Teadusloo Uurimise Keskus Aeg: 11.-12. juuni 2009,  Karl Ernst von Baeri Maja (Veski 4, Tartu) Töökeeled: Inglise ja vene keel

Lõpuaktused maaülikoolis

Lugupeetud lõpetajad! Lõpuaktused toimuvad ülikooli endise peahoone aulas Kreutzwaldi 64. Aktustele on oodatud nii bakalaureuse- kui ka magistriastme lõpetajad, õppejõud, kogu ülikoolipere, lõpetajate pereliikmed, sõbrad ja töökaaslased, et ühiselt rõõmu tunda teie saavutuste ja plaanide üle!

Esimese embrüosiirdevasika sünnist möödub 25 aastat

9. juunil algusega kell 11 on Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis seminar, millega tähistatakse 25 aasta möödumist esimese embrüosiirdevasika sünnist.

Eesti Maaülikooli teaduse populariseerimise auhind 2009

Eesmärgiga ergutada teadustegevust avalikkusele tutvustavaid tegevusi ja tunnustada selles silma paistnud Eesti Maaülikooli kollektiivi liikmeid, kuulutab ülikooli rektor välja konkursi.