Videoülekanne maaelu- ja põllumajanduspoliitika seminarilt

Maaelu ja põllumajanduspoliitika seminari "ÜPP tulevik peale aastat 2013 ja avalikud hüved põllumajandussektorist" otseülekanne on jälgitav ka veebivahendusel. Vaata videoülekannet.

Maaülikool saab toetust teadusaparatuuri kaasajastamiseks

Sihtasutus Archimedes kinnitas toetuse 30 projektile, millega teadus- ja arendusasutused saavad kokku 240 miljonit krooni euroraha teadusaparatuuri ja seadmete kaasajastamiseks. Eesti Maaülikoolist pälvis toetuse kolm projekti.

Maaülikooli tudengid kutsuvad maamessi ajal kevadet avastama

Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuritudengid köidavad maamessi ajal külastajate tähelepanu ülikoolilinnakusse väljapandud siltidega, mis rõhutavad: kevad on jõudnud maaülikooli õuele.

Euroametnikud ja teadlased vaevad põllumajanduspoliitika tulevikku

Neljapäeval, 22. aprillil algusega kell 13 korraldab Eesti Maaülikool koostöös Euroopa Komisjoni, põllumajandusministeeriumi ja agraarökonomistide assotsiatsiooniga seminari „Ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevik peale aastat 2013 ja avalikud hüved põllumajandussektorist“.

VÕTA nädal

19. - 23. aprillil toimub üle-Eestiline VÕTA nädal, mille raames on Eesti Maaülikoolis 21. aprillil VÕTA päev.

Ametnikud ja teadlased arutavad maakasutuse jätkusuutlikkust

Eesti Maaülikooli geomaatika osakond korraldab 16. aprillil algusega kell 10 seminar-ümarlaua, et arutada maade administreerimise ja haldamise küsimusi.

7 päevaga 2 miljonit kilekotti ringluses vähem

19.-25. aprillil toimub üle-eestiline kilekotivahetuskampaania Minu Roheline Samm. Kampaania raames jagatakse Tallinnas, Tartus ja Pärnus laiali 6 200 tasuta tekstiilkotti, paralleelselt saavad kõik soovijad tuua kodust ära oma vanad kilekotid, mis suunatakse ümbertöötlemisse.

Maaülikool ja Põlva maakond sõlmivad koostöölepingu

Teisipäeval, 6. aprillil kell 13 kirjutavad Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, Põlva maavanem Priit Sibul ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees Raul Kudre alla koostöölepingule, mille eesmärgiks on tihendada sidemeid ülikooli ja maakonna vahel.

Avatud ülikooli koolitusel õpetatakse metsloomade abistamist

Eesti Maaülikooli avatud ülikool korraldab 5.-9. aprillini koolituse, mille raames õpetatakse Eestis esmakordselt metsloomi abistama ja neile esmaabi andma.  Õppurite käsutuses on Tallinna loomaaiast toodud närilised, maod, röövlinnud.

Tudengid löövad kaasa rahvusvahelise maastikuarhitektuurikuu üritustel

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts (EMÜS) ja Eesti Maastikuarhitektide Liit (EMAL) korraldavad rahvusvahelise maastikuarhitektuurikuu raames Tartus erinevaid üritusi: näidatakse filme, toimuvad loenguõhtud, töötoad ja aktsioonid avalikus ruumis.

XI Eesti Ökoloogiakonverents Elurikkus ja ökosüsteemid

8.-9. aprillil toimub Tartus XI Eesti Ökoloogiakonverents "Elurikkus ja ökosüsteemid", mis kuulub ÜRO Rahvusvahelise elurikkuse aasta ürituste sarja ning tähistab väärikalt ka Eesti looduskaitse 100. aastapäeva.

Teadmiste ja tehnoloogiapäev Terve loom ja tervislik toit!

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatusinstituut kutsub Sind sellel aastal kahepäevasele, 8.-9. aprillil 2010. a toimuvale teadmiste ja tehnoloogiapäevale teemal Terve loom ja tervislik toit!