Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi tulemusel said maaülikooli tudengid kolm preemiat ja ühe diplomi

Selgunud on 2013. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi tulemused: bio- ja keskkonnateaduste valdkonnas tõi magistriõppe astmes maaülikooli 3. preemia Reimo Lutter, doktoriõppe üliõpilaste astmes anti 3. preemia Zhihong Sunile ja Mirjam Vallasele. Bakalaureuseastmes sai diplomi Martin Kukk.

Maaülikooli doktoritöö selgitas, et inimtekkeline häiring põhjustab suurema süsiniku netosidumise atmosfäärist kui looduslik häiring

Esmaspäeval, 16. detsembril kell 12 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi doktorandi Meelis Seedre väitekiri „Häiringurežiimi mõju boreaalse metsaökosüsteemi süsinikuvoogudele“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks metsanduse erialal.

Maaülikooli doktoritöö: metsade häiringueelne majandamine mõjutab tormikahjustuste järgset koosluste arengut

Esmaspäeval, 16. detsembril kell 10 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi doktorandi Floortje Vodde väitekiri “Tormikahjustuste käigus tekkinud mikroalade dünaamika ja häiringujärgne puurinde uuenemine hemiboreaalses segametsas” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks metsanduse erialal.

Maaülikooli kolmapäevaõhtute sarjas keskendutakse toidu mikrobioloogilistele ohtudele

Kolmapäeval, 11. detsembril algusega kell 17.00 räägib Eesti Maaülikooli populaarteaduslike kolmapäevaõhtute sarjas Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi toiduhügieeni professor Mati Roasto toidu mikrobioloogiaga seotud müütidest ja tegelikkusest.

Maaülikooli professor valiti Eesti teaduste akadeemia akadeemikuks

4. detsembril valis Eesti teaduste akadeemia oma üldkogu istungil 16 kandidaadi hulgast neli uut akadeemikut, loodusteaduste alal sai akadeemikuks Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi professor Ülo Niinemets.

Mullapäeval kuulutatakse välja Aasta muld 2014

Neljapäeval, 5. detsembril toimub Eesti Maaülikooli aulas IV Mullapäev, kus mullauuringute ja muldade kasutamisega seotud aktuaalsete küsimuste kõrval räägitakse põllumajandustoetustega seotud uutest mullakaitsemeetmetest ning kuulutatakse välja Aasta muld 2014.