Sündmused

Koolitus "Tööstusrobootika rakendamisvõimalused ettevõttes"

Algus: 16.01.2023 10:00

Fr. R. Kreutzwaldi 56/1, ruum A303

Koolitus toetab uute tehnoloogiate ja digilahenduste kasutuselevõttu erinevates töötleva tööstuse sektorites. Robootika rakendamine võimaldab lihtsamaid ja rutiinsemaid tootmisliigutusi automatiseerida ja seeläbi muuta tootmine efektiivsemaks, mis omakorda leevendab nii kohaliku kui võõrtööjõu puudust. Samas on tööstusrobootika piisavalt keeruline ja finantsiliselt kulukas vald­kond, et endale sobiva lahenduse leidmine vajab aega, pühendumist ja oskust eelarvestada, kuid ka oskustöölisi, kellel on piisavalt pädevusi sellist tehnoloogiat kasutada.

Eestis on vajadus spetsialistide järele, kes oskaksid valida tootmisettevõtte vajadustest lähtuvaid tehnoloogilisi lahendusi ning samas soetatud seadmeid (sh tööstusroboteid) kasutada, seadistada ja hooldada. 

Antud koolitus tutvustab tööstusrobootika erinevaid lahendusi ning aitab koolitusel osalejatel (robotitega töötavatel või töötama hakkavatel spetsialistidel) mõelda konkreetselt enda ettevõtte robotiseerimise vajadustele ja võimalustele.

 

Koolituse sihtrühm:

  • - väikese ja keskmise suurusega ettevõtete töötajad ja FIE-d, kellel on vajadus ja huvi soetada ning õppida kasutama tööstusroboteid;
  • - registreeritud töötud kui ka inimesed, kes hetkel ei tööta, aga pole töötuna registreeritud, kuid unistavad omaenda ettevõtte loomisest;
  • - õpetajad ja KOV töötajad, kui antud koolitus on teile tööalaselt vajalik;
  • - mehhaanikainsenerid, kes asuvad taotlema või taastõendama kutset.

Koolituse sihtrühma ei kuulu EMÜ töötajad ja üliõpilased.

 

Koolitus toimub auditoorselt.

 

Täpsem info koolituse kohta ja registreerumine SIIN

Õppekoha saamiseks on tarvis kuuluda sihtrühma, registreeruda koolitusele ja esitada 3. jaanuariks 2023 motivatsioonikiri.

 

Koolitus toimub ülikoolides ja rakenduskõrgkoolides toimuvate täiskasvanute täienduskoolituse kursuste riikliku koolitustellimuse 2022. aastaks lisatellimuse raames ning tegevust rahastatakse ESF programmist "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine". 
Koolitus on sihtrühma kuuluvale ja koolituse lõpetamise nõuded täitnud õppijale tasuta.

 

 

Koolituse koordinaator:

Karin Kiss
Avatud ülikooli täiendusõppe peaspetsialist
Eesti Maaülikool
Tel: 731 3275
Fr. R. Kreutzwaldi 56/1-A306
karin.kiss@emu.ee