Näitus metsandushariduse ajaloost

Akadeemilise metsandusharidus 100 juubeliürituste hulgas avati 17. augustil Eesti Rahva Muuseumis näitus "Mets on tarkuse (k)andja".

Näituse avamine oli sissejuhatuseks emakeelse akadeemilise metsandushariduse 100. aastapäeva aktus-vastuvõtule ja vilistlasõhtule. Näituse avamisel said sõna metsandus- ja maaehitusinstituudi direktor Marek Metslaid, tervitusi jagasid ka ERM-i direktor Alar Karis ja EMÜ rektor Mait Klaassen. Väljapanekut tutvustasid näituse kuraatorid dr Ivar Sibul ja Sille Rebane.

Sadakond eriilmelist eksponaati oli valitud näitusele eelkõige juhtmõttest, millistel baasõppeainetel ning õppematerjalidel on püsinud emakeelne akadeemiline metsandusõpe Eestis läbi sajandi. Lisaks eksponeeritud metsamõõteinstrumentidele ja -tööriistadele ning eestikeelsele metsanduslikule kirjandusele, võis näitusel muuhulgas näha ka rohkem kui saja aasta vanust eestikeelset dendroloogia õppeaine konspekti ja herbaarlehti, ennesõjaaegset õppe- ja katsemetskonna metsaülema ametivormi jpm.

Kuivõrd näitus oli Eesti Rahva Muuseumis avalikkusele nähtav ainult loetud päevad, kuid huvi selle vastu oli suur siis on idee esitleda metsandushariduse juubelinäitust Metsamaja vastrenoveeritud fuajees juba käesoleva aasta sügisel.

Loe ja vaata lisaks: http://www.emu.ee/ylikoolist/uudised/pressiteated/uudis/2020/08/17/ermis-avatakse-naitus-metsandushariduse-ajaloost