Energiakasutus
Energiakasutuse eriala on tulevikku vaatavatele energiaspetsialistidele, kes soovivad olla osa jätkusuutliku tuleviku kujundamisest ning süvendada oma teadmisi ja oskusi energia valdkonnas. Magistriõppekava keskendub eri lähenemistele energia tootmises, jaotamises ja kasutamises. Õpilased saavad põhjaliku arusaama traditsioonilistest ja taastuvatest energiaallikatest ning õpivad neid tõhusalt kasutama, arvestades nii keskkondlikke kui sotsiaalseid aspekte. Energiakasutuse magistriõppekava lõpetamisel saab sinust 7. taseme diplomeeritud elektriinsener, mis teeb sinust tööturul nõutud spetsialisti ja hinnatud eksperdi.
Mida ja kuidas õpid?
Milles saad põhjalikumad teadmised?
-
Energiakasutuse eriala omandad sa kaasaegsel õppekaval, kus käsitletakse tervikuna tervet energeetika valdkonda. Energiakasutuse õppekavas saab spetsialiseeruda kahele suunale: elektroenergeetikale või soojustehnikale.
Mida õpid?
-
Peamised teemad, millega sa õpingute jooksul tegeled, on energiavarustus, taastuvenergeetika, elektrienergia jaotamine, soojussüsteemid, digitaalelektroonika, programmeerimine, protsesside juhtimine ja modelleerimine, automaatika, ja elektrimasinad.
Vaata õppekava siit.
Vaata õppeplaani siit.
Kuidas praktikat saad?
-
Õpingud, loenguid, seminarid, praktikumid ja laboratoorsed tööd on üles ehitatud viisil, mis arvestavad reaal-elulisi vajadusi. Õpingute käigus puutud tudengina kokku paljude praktiliste lahenduste projekteerimisega.
-
Varasemalt on tudengid teinud ettevõtluspraktikat näiteks ettevõtetes nagu Eesti Energia, Elektrilevi, Enersense, Leornhard Weiss ja Gren.
-
Sessioonõppijad on sageli juba töö vastava erialaga seonduval ametikohal, ning neil on võimalik teha praktika läbi oma tööandja juures.
Tutvu õppejõududega
Mart Hovi on öelnud, et kõik mis puudutab juhtmete, vooluallikate ja tarbijate kokku ühendamist paelus teda juba lapsepõlves. Paraku langes õpingute esimese etapi lõpp aega, kus algas tormiline arvutite ja interneti areng, seega tuli ka selles valdkonnas oma ülikooli heaks panustada. Mart on omandanud Eesti Maaülikoolis elektriinseneri eriala. Praeguseks on ta keskendunud eelkõige soojusenergeetikale. Selles vallas leiab huviline ka koostööpunkte Eesti Maaülikooli katlalabori tegevustes: http://katlalabor.emu.ee | |
Allan Tooming on koostööle orienteeritud õppejõud, keda päriselt huvitab üliõpilastele teadmiste edasiandmine, õppetöös tudengitega kontakti saamine ja stressivaba arutelu tekitamine. Tema jaoks on oluline tudengite tagasiside, sellest õppimine ja õppetöö parandamine. Ise on ta lõpetanud Eesti Maaülikooli magistriõppe energiakasutuse erialal, ning hetkel õpib ta maaülikooli tehnikateaduse doktorantuuris. Praegustele tudengitele õpetab ta automaatikat, automaatjuhtimist, hooneautomaatikat, visuaalprogrammeerimist ja nõrkvoolusüsteeme. Kel koolivälisel ajal on soov Allaniga mõõtu võtta, siis võib temaga kohtuda võrkpalliplatsil. Just võrkpall on see, mis annab talle energiat, toetab füüsist ja õpetab meeskonnana toimimist. |
Õppekeskkond
Kaasaegse ja abistava õpikeskkonna tagavad tehnoloogialaborid, kus viiakse läbi praktikumid, laboratoorsed tööd, tootearendused ja uurimistööd.
Tulevik
Edasiõppimisvõimalused
-
Peale magistrikraadi omandamist on võimalik jätkata õpinguid doktorantuuris (Eesti Maaülikool, Tehnikateaduse õppekava).
Õppeaste: magistriõpe
Õppevorm: sessioonõpe
Õppe kestus ja maht: 2 aastat, 120EAP
Õppekeel: eesti keel
Õppekohtade arv: 20
Vastuvõtt 2024
Avaldusi saab esitada 3. juunist 4. juulini elektroonselt aadressil www.sais.ee või 25. juunist 4. juulini tööpäeviti kell 9-15 ülikoolis kohapeal.
Vastuvõtunõuded õppekavale
-
eelneva õppeastme kaalutud keskmine hinne 1 kuni 5 punkti;
-
vastuvõtukatse (test ja vestlus) 1 kuni 5 punkti.
Asendusvõimalused
vastuvõtukatse (test ja vestlus) – eelneva õppeastme lõputöö/lõpueksami hinne (lisa 3)
Avaldust tehes saad märkida, kas valid vestluse aja või soovid vastuvõtukatse asendamist lõputöö/-eksami hindega. Vastuvõtutöötaja vaatab avalduse laekumisel üle ning annab teada, kui tuleb ikkagi katsele tulla.
Õppekavajuht:
Protima Rauwel, PhD, õppetooli juht, energiakasutuse professor, 7313322, protima.rauwel@emu.ee
Õppekorraldusspetsialist:
Heli Mäesepp, õppekorralduse peaspetsialist, Metsanduse ja inseneeria instituut, heli.maesepp@emu.ee, +372 731 3332