Sündmused kesklinnas

Kohtume reedel, 6. oktoobril kell 10-12 Tartu raekoja platsil, et juubelipäeva sündmused pidulikult sisse juhatada.

Tutvustame raekoja platsil lähemalt nii seda, millega loomaarstid tegelevad, kui ka seda, kuidas loomaarstiks õpitakse. Samuti võib sel päeval platsil kohata mitmeid loomi.

 • Kohal on Eesti Maaülikooli loomakliiniku loomaarstid, kellelt saab küsida nõu oma lemmiklooma tervise kohta.
  Loomaarstid teevad lemmikloomadele marutaudivaktsiini, nii et tule oma lemmikuga kohale! Kindlasti pead võtma kaasa lemmikloomapassi!
   
 • Raekoja platsil on oma tegevustega kohal kolm Tartu veterinaariaüliõpilaste ühendust, EVÜS, Suolet ja IVSA.

  Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilaste Selts EVÜS
  EVÜS-i telgis saab rääkida tudengitega sisseastumisest, veterinaarmeditsiini õppimisest ning tutvuda seltsi tegevustega. Saab panna kätt proovile: mulaaži peale kanüüli panekut, lihastesse ja naha alla süstimist.

  Tudengitega tuleb platsile kaasa vene hurt Nessie, kes on ka EVÜSe seltsi mitteametlik liige. Tema peal saab proovida teha kliinilist ülevaatust (kuulata stetoskoobiga koera südant ja hingamist, katsuda lümfisõlmi jne. Tudengite käest saab teada, miks on kliiniline ülevaatus oluline.

  Soome veterinaariatudengeid koondav ühing Suolet võtab raekoja platsile kaasa loomade ravis kasutatavaid instrumente. Tudengid demonstreerivad ka lihtsamaid õmblusi. Pilgupüüdjaks on selles telgis kindlasti ka kass ja koer.

  Välisüliõpilasi koondava IVSA Estonia (International Veterinary Students Association) telgis saab aga proovile panna oma teadmised. Vastata tuleb veterinaariaõpinguid puudutavatele küsimustele. Õigesti vastanute vahel loositakse välja auhindu.

 • Üliõpilased kuulutavad ka välja Instagrami kampaania #veterinaarmeditsiin 175 parima foto.
   
 • Eesti Väikeloomaarstide Seltsi Kaisukanni Kliinik kutsub kõiki väikeseid ja suuri kaisukanni omanikke oma kaisukaga ülevaatusele. Vaatame kasiukanni üle, räägime hammaste hooldusest, täisväätuslikust toitumisest ja sellest, kuidas oma kaisuka eest (ja ka oma lemmikloomade eest) hoolitseda. Vajadusel teeme ka väiksemaid parandustöid. Kohapeal on statsionaar kliinikus olevate kaisukatega. 
  NB! Teenus on tasuline! Hinnakiri on saadaval siin. Täpse raha puudumisel raha tagasi ei anna, sest loomaarstidel on liiga palju tööd! 
  Jälgi Kaisukanni Kliiniku varasemaid tegevusi Facebookist.
   
 • Oma oskusi ja koostööd demonstreerivad politseikoerad ja koerajuhid.
   
 • Lõbusõitu teeb hobukaarik.
   
 • Esinevad puhkpilliorkester Popsid ja Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu.

* * * * *

6. oktoobril kell 12.00 avame esimese veterinaariakliiniku asukohas Tartu Ülikooli von Bocki maja seinal mälestustahvli. Punakas-pruunides toonides graniitplaadil on madal pronksist hobuse reljeef. Tahvli autor on skulptor Mati Karmin.

* * * * *

Kesklinna sündmustele on oodatud kõik huvilised!

Tutvu ka teiste veterinaarmeditsiini 175. aastapäevale pühendatud sündmustega.