Uudised

Eesti Maaülikool toob kokku insenerivaldkonna tipptegijad

Foto: Eesti Maaülikool
Maaülikooli tudengid pneumaatika praktikumis

Neljapäeval, 8. veebruaril 2024 toimub Eesti Maaülikooli tehnikamajas insenerivaldkonna infopäev “Insener - kellele, milleks ja kuidas?”. Infopäeva eesmärk on arutleda insenerihariduse, selle tulevikusuundade ja võimalike koostöökohtade üle ning tutvustada ettevõtjatele Eesti Maaülikooli pakutavaid võimalusi ning valdkonna edulugusid.  

"Insenerivaldkonna infopäev on hea võimalus tuua meie partnerorganisatsioonid, ettevõtjad ja maaülikooli esindajad ühise laua taha, et avada dialoog insenerihariduse olulisusest, tulevikuväljavaadetest ja võimalikest koostöökohtadest. Ühine mõttevahetus mitte ainult ei suurenda teadlikkust inseneriteadustest, vaid paneb loodetavasti aluse ka nende erialade jõudsale arengule,” sõnas Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi õppedirektor Margus Arak.  

Infopäeva raames annab Andri Haran majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist ülevaate inseneride ettevalmistusest tööstuspoliitika valguses, Veljo Konnimois Eesti Tööandjate Keskliidust jagab vaadet insenerihariduse tulevikule ning Margus Haidak haridus- ja teadusministeeriumist räägib, kuidas saavutada muutust MATIK õppes. Maaülikooli panusest inseneride ettevalmistusse räägib metsanduse ja inseneeria instituudi õppedirektor Margus Arak ning valdkonna edulugusid jagavad õppetoolide esindajad. Paneelarutelus kõnelevad inseneriharidusest Margus Haidak, Andri Haran, Veljo Konnimois, Mati Raamat, Enn Kerner ja Margus Arak. Infopäeva lõpus toimub ringkäik tehnikamaja laboritesse. Päevakavaga saab tutvuda Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi kodulehel.

 

Lisateave ürituse kohta: Margus Arak Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi õppedirektor +372 731 3314  margus.arak@emu.ee