Uudised

Eesti Maaülikool ootab kolmapäeval kõiki huvilisi avatud uste päevale

Foto: Risto Mets
2023. aasta avatud uste päev

Sel kolmapäeval, 28. veebruaril kell 12 on kõik ülikoolipürgijad oodatud Tartusse Eesti Maaülikooli avatud uste päevale, kus saab lähemalt tutvuda maaülikooli erialade ja sisseastumistingimustega.

Kuigi uute üliõpilaste vastuvõtt eestikeelsetele õppekavadele algab Eesti Maaülikoolis alles 3. juunil, on just kevadisel koolivaheajal saanud tavaks tutvustada õppimisvõimalusi kõikidele huvilistele, kes on seadnud sihiks kõrghariduse omandamise.

Õppeosakonna juhataja Ina Järve sõnul ootab maaülikool sel aastal tudengeid õppima ka täiesti uuele bakalaureusetaseme õppekavale – Ringbiomajandus. „See õppekava sündis meil otseselt turu nõudlusest. Ettevõtted ja organisatsioonid vajavad järjest enam spetsialiste, kes aitaksid neil üle minna kestlikemaile tootmis- ja tarbimismudelitele. Ringbiomajanduse õppekaval saab hea ettevalmistuse, kuidas leida ja luua keskkonnasõbralikke innovaatilisi lahendusi bioressursside ja tekkinud kõrvalsaaduste tõhusamaks kasutamiseks. Seega haakub see väga hästi maaülikooli kompetentsidega,“ sõnas Järve. 

Avatud uste päeval saab viie tunni jooksul aimu nii õpetatavatest erialadest kui ka sellest, mida tudengielu maaülikoolis tähendab. Päev algab kell 12 pooleteisetunnise ülevaatega maaülikoolis õppimisest, kus sõna saavad ka praegused üliõpilased. Seejärel saavad kõik huvilised tutvuda messialal õppekavade ja tudengiseltsidega. Paralleelselt toimuvad töötoad ja miniloengud, milles osalemiseks on vaja eelnevalt registreeruda. Avatud uste päeva lõpetavad ekskursioonid Maaülikooli õppehoonetesse.

Maaülikooli saab sel aastal gümnaasiumihariduse baasilt tulla eesti keeles õppima 18 bakalaureuse, rakenduskõrghariduse või integreeritud õppe õppekavale põllumajandusest, toiduainete tehnoloogiast, keskkonnakaitsest, maamajandusest kuni metsanduse, veterinaaria ning inseneeria ja ehituseni. Magistriõppes on eestikeelseid õppekavasid 16. Maaülikooli õppima tuleku kohta saab lugeda lähemalt siit: https://www.emu.ee/sisseastujale/.

Avatud uste päev toimub 28. veebruaril kell 12-17 Eesti Maaülikooli Tehnikamajas (Fr. R. Kreutzwaldi 56, Tartu). Loe lähemalt: https://www.emu.ee/sisseastujale/avatud-uste-paev/