Uudised

Eesti Maaülikoolis valiti parim 3D Fusion tootedisainer

Tootedisaini võistlus Eesti Maaülikoolis

Eelmise nädala lõpus toimus Eesti Maaülikoolis juba teist korda 3D tootedisainerite võistlus Fusion, kus oma võimeid said proovile panna kõik seda tarkvara tundvad tehnikahuvilised. Võistluspäeva lõpuks pärjati parimateks tootedisaineriteks võistkond TÜS Seeniorid, kuhu kuulusid maaülikooli inseneeriatudengid Märt Nõmme, Kristjan Hordo, Siim Klaassen ja Sander Loik.  

“Meil on väga hea meel koos tehnoloogiasektori ettevõtetega panustada inseneeriaerialade populariseerimisse. Maaülikooli inseneri- ja tehnikaerialad on väga heal tasemel ja praktilised ning seda näitab ka fakt, et võistluse esikolmikusse kuulus kaks võistkonda just meie ülikoolist. Korraldame sarnaseid ettevõtmisi kindlasti ka edaspidi,” sõnas Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi direktor Marek Metslaid. 

Iga meeskond pidi etteantud aja jooksul lahendama kaks ülesannet. Esimese ülesande raames tuli modelleerida materjalide hoiustamise riiul tehnikamaja CNC õppelaborisse. Teise ülesande eesmärk oli konstrueerida voodi eriotstarbelises matkabussis (Peugeot Boxeri kaubabussis) kasutamiseks. 

Ürituse ühe korraldaja, Eesti Maaülikooli biomajandustehnoloogiate õppetooli vanemlektor Tõnu Leemeti sõnul osales võistlusel kokku 12 võistkonda 41 võistlejaga. “Korraldusmeeskond loeb omalt poolt ürituse hästi õnnestunuks. Eelmise aastaga võrreldes oli sel korral osalejaid pea kaks korda rohkem. Kindlasti jätkame traditsiooni ning võistlus toimub ka järgmisel aastal,” ütles Leemet.

Žürii hindas parima valikul ennekõike disaini ja modelleerimise meisterlikkust, sh tehnilise teostuse võimalikkust. Žüriisse kuulusid Kristo Klementi Revismo OÜst, Kristina Allik Kõrgemast Kunstikoolist Pallas ning Marten Madissoo ja Tõnu Leemet Eesti Maaülikoolist.  

Esimese koha võitnud meeskond sai auhinnaks 1200 eurot. Teise koha saavutanud võistkond SW TalTechi inseneriteaduskonna tudengitega (Tanel Reigo, Leo Muiste, Robin Möll, Vadim Kokurin) pälvis 900 eurot ja kolmandale kohale tulnud võistkond Kadakas Eesti Maaülikooli vilistlastega (Kristjan Lepik, Annabel Pors, Taivo Leesment) sai auhinnaks 700 eurot. Välja jagati ka kaks eriauhinda - kõige innovatiivsema disainilahenduse eest võistkonnale F180 (liikmed Reimo Leedjärv, Kaspar Nagel) ja kõige viimistletuma 3D CAD mudeli eest võistkonnale Irontec (liikmed Teet Uusmaa, Sander Skripkin, Kaarel Levo).  

Võistlust korraldasid Eesti Maaülikooli metsanduse ja Inseneeria instituut ning Autodesk insenertarkvara maaletooja AruCAD Süsteemid OÜ. Üritust toetasid lisaks veel ettevõtted Autodesk Inc, 3Dconnexion GmbH ja Revismo OÜ. 

 

Lisateave:

Tõnu Leemet

Eesti Maaülikooli biomajandustehnoloogiate õppetooli vanemlektor
tonu.leemet@emu.ee