Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi nõukogu valis uue direktori

Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi nõukogu valis oma 22. veebruari istungil instituudi uueks direktoriks praeguse põllumajandusministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja Aret Vooremäe.

Maaülikooli töötajad said põllumajandusministeeriumi teenetemärgid

Põllumajandusministeeriumi teenetemärkide saajate seas on tänavu neli maaülikooli töötajat.

Maaülikooli veterinaarmeditsiini eriala sai rahvusvahelise akrediteeringu

Jõupingutused veterinaarmeditsiini eriala rahvusvaheliseks akrediteerimiseks on vilja kandnud ja Eesti Maaülikool on ametlikult kantud positiivselt akrediteeritud koolide nimekirja EAEVE kodulehel.

Maaülikooli professor Tõnu Püssa sai vabariigi teaduspreemia

Valitsus kinnitas täna riigi teaduspreemiate saajad. Põllumajandusteaduste alal pälvis preemia veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi professor Tõnu Püssa uurimuste tsükli „Taimsed toidulisandid ja nende antioksüdantne toime loomsetes toitudes” ja monograafia „Principles of Food Toxicology” eest.

Tehnikatudeng leiutas

Tehnikainstituut korraldas üliõpilaste leiutuskonkursi «Tehnikatudeng leiutab 2009» eesmärgiga saada Tehnikamaja ja tehnikaerialasid iseloomustavaid tehnilisi lahendusi.

Eesti Maaülikoolil on uus veebileht

Pühapäeval, 7. veebruaril kella 20-22 vahel vahetub maaülikooli senine veebileht uue kujunduse ja sisuhaldusmootoriga lehe vastu.

Maaülikool tähistab Tartu maratoni juubeliaastat oma suusamaratoniga

Pühapäeval, 7. veebruaril asuvad Eesti Maaülikooli töötajad suusarajale, meenutamaks 1970.-1980. aastate legendaarseid EPA maratone.

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktori valimisest

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktori konkursile laekus tähtajaks, 29. jaanuariks kaks avaldust, mille esitasid Aret Vooremäe (põllumajandusministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja) ja Alo Laas (OÜ Nurmiko Hulgi Tartu osakonna tegevjuht).

Kalakasvatuse professor Tiit Paaver saab presidendilt teenetemärgi

President Toomas Hendrik Ilves tunnustas iseseisvuspäeva eel Eesti riigile osutatud teenete eest 97 inimest kodu- ja välismaalt riiklike autasudega. Valgetähe IV klassi ordeni pälvis Eesti Maaülikooli professor, kalandusteadlane Tiit Paaver.

Polli tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskuse idee sai heakskiidu

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatus tegi 28. jaanuaril otsuse heaks kiita 9 piirkondliku kompetentsikeskuse arendamise ideekavandit. Väljavalitute seas oli ka Eesti Maaülikooli poolt Viljandimaale Polli kavandatav «Teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskus».

Kursus „Kümme meest räägib veest“

Loodusteaduste kool annab teada, et ka sel kevadsemestril kuulavad Hugo Treffneri gümnaasiumi reaalharu 11. klassi õpilased maaülikooli valikkursust. Kuna eelmise aasta kursus teemal „Kümme meest räägib veest“ läks Treffneri õppealajuhataja Aime Punga hinnangul hästi korda, siis püüame sel aastal korrata. Nagu mängus ikka, on mõned mehed vahetunud ja nagu eelmiselgi aastal, ei ole mängus vaid mehed.

Eestiga seotud teadlased kanti maailmakaardile

Neljapäeval, 28. jaanuaril kell 16 esitleb TÜ ajaloo muuseum digitaalkaarti 188 geograafilise objektiga, mis on nime saanud 58 Eestiga seotud teadlase või maadeuurija järgi. Samuti avab muuseum Jaan Künnapi fotonäituse „Tõus Araratile 180 aastat hiljem“.

Maaülikool esitleb Pargiraamatut

6. jaanuaril kell 15 esitletakse Eesti Maaülikooli aulas (Kreutzwaldi 1A) raamatut “Park on paradiis looduses ja kunstis“.

Maaülikool ja spordihoone ehitaja saavutasid kompromissi

Eesti Maaülikool ja AS YIT Ehitus jõudsid mõlemaid pooli rahuldavale kokkuleppele, millega lõpetati kohtuvaidlus maaülikooli spordihoone mittetähtaegse ehitamise ja võlgnevusega seotud küsimustes.

Selgusid parimad üliõpilaste teadustööd

11. detsembril autasustati Eesti üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Konkursile saabus üle neljasaja sel või möödunud aastal valminud teadustöö, millest parimatele jagati rahalisi auhindu kokku pea miljoni krooni väärtuses.

Avati biogaasi pilootseadmete labor

Eesti Maaülikooli taastuvenergia keskus avas 8. detsembril biogaasi pilootseadmete labori.

Kuidas on seotud GMO-soja ja jõulupraad?

Eesti Maaülikool ja Eesti Roheline Liikumine korraldavad 10. detsembril algusega kell 12 maaülikooli peahoones Kreutzwaldi 1A (ruumis 038) seminari „Kuidas valmib Sinu jõulupraad?“. Seminari külalisesineja on Norma Gimménez Paraguayst.

Maaülikoolis antakse vanadele asjadele uus elu

26.novembril tähistab Eesti Maaülikool Euroopa jäätmetekke vähendamise nädalat omal moel – ülikooli hoonetest kokkutoodud vanadest ja kasutuna seisnud mööblitükkidest ning muust kraamist tehakse korduvkasutuse töötoas uued asjad.
Eesti Maaülikooli uudised aastatest 2004-2008

Eesti Maaülikooli veterinaariatudengile omistati reisigrant

Eesti Maaülikooli kolmanda kursuse veterinaariatudengile Kaisa Velströmile omistati UFAW (The Universities Federation for Animal Welfare) poolt reisigrant Suurbritannia Primaatide Seltside konverentsile minekuks.

Rando Värniku akadeemiline loeng "Eesti maamajandus, eile, täna, homme"

Majandus- ja sotsiaalinstituudi direktori professor Rando Värniku kõne Eesti Maaülikooli akadeemilisel aktusel 13. novembril 2009