Uuele üliõpilasele

TERE TULEMAST ÕPPIMA EESTI MAAÜLIKOOLI !

 

2021/2022. õppeaasta Eesti Maaülikoolis algab 1. septembril avaaktusega kell 12. Aktus toimub EMÜ spordihoone (Kreutzwaldi 3) peasissepääsu poolsel õue alal. Aktusele järgnevad tervitusüritused instituutides.

Pane tähele, kooliaasta esimene nädal (1.-3. september) on esmakursuslasele sel aastal pisut eriline – tavapärane õppetöö on asendatud erinevate ülikooliellu sisseelamis- ja eriala tutvustavate loengute ja üritusega. Täpsem info augusti teisel poole lisatakse siia.

Õpe toimub vastavalt tunniplaanile. Tunniplaanid leiad meie õppeinfosüsteemist ÕIS, kus info õppeainete, õppekavade ja tunniplaanide kohta on kättesaadav ka ilma sisse logimata (vali otsingutüübiks "Tunniplaani järgi" ja vali oma õppekavale vastav instituut, siis avaneb rippmenüü, kust leiad oma tunniplaani). Ole valmis selleks, et õppetöös võib toimuda seoses Covid-19 viirusega muudatusi ning õppetöö võib toimuda osaliselt e-õppena või distantsõppena. Selleks, et ülikool ja õpe saaks sügisel toimida avatuna, on oluline olla vaktsineeritud!

Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli saad endale teha ise siin alates 1. septembrist, selleks on vajalik ID-kaart. Võta oma ID-kaart kaasa juba 1. septembril! Kasutajatunnus annab Sulle ligipääsu ülikooli meiliaadressile ja õppeinfosüsteemile (ÕIS), kust leiad kogu õppetööd puudutava olulise informatsiooni. Vajalik IT-info on leitav siit. NB! Ülikooli meiliaadressi kasutamine on kohustuslik.

Hiljemalt 15. septembril tuleb uutel üliõpilastel registreeruda õppeainetele ÕISis. Kui jääd hätta, pöördu kindlasti meie õpinõustajate poole instituudis!

Erinevate toetuste ja stipendiumite kohta leiad rohkem infot siit. Info Töötukassa jagatava tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiab Töötukassa kodulehelt.

Soovi korral saad alates õppeaasta algusest (1. septembrist) taotleda ISIC kaarti kas Eesti Maaülikooli üliõpilasesindusest või MinuKooli kaardihaldussüsteemist. NB! Õppelaenu saab 1. aasta üliõpilane taotleda pangast alles alates 1. oktoobrist.

Ühiselamukohta saab taotleda alates 2. augustist 2021. Rohkem infot leiad siit.

Õpingute alguses ja kestel abistavad Sind:

  • tuutorid (üliõpilastest nõustajad), kellega tutvud instituudi infotunnis. Tuutor on Sinu esimene sama eriala üliõpilasest tuttav, kes aitab Sul ülikooliellu sisse elada. Oma tuutori andmed leiad ka siit (vasakult menüüst oma instituudi alt).
  • üliõpilasesinduse liikmed. Üliõpilasesinduse kontor asub Torni all ja sinna on oodatud kõik üliõpilased: tutvuma, kaasa lööma ja tegutsema. Rohkem infot siin.
  • instituudi õppekorralduse spetsialistid, kelle kontaktandmed leiad tudengiteatmikust ja instituudi kodulehelt ja õpinõustamise rubriigist. Nende poole pöördu õppetööd ja õppekorraldust puudutavate muredega.
  • õppeosakonna töötajad. Õppeosakonda võivad pöörduda kõik üliõpilased ükskõik millise õppekorraldusliku murega. Meie spetsialistid annavad nõu välismaal õppimise ja erinevate stipendiumite-toetuste asjus, karjäärinõustaja aitab planeerida tulevikku ja vajadusel on võimalik broneerida nõustamiseks aeg ülikooli psühholoogi juures. Vajalikud õppeosakonna kontaktid leiad siit.

Õppima tulles ära unusta oma jalgratast koju! Eesti Maaülikool on roheline ülikool ja meie linnak sobib suurepäraselt jalgrattaga liiklemiseks. Ka ülikoolilinnaku ümbruses on mitmeid kergliiklusteid, mis teevad jalgrattasõidu nauditavaks. Maaülikooli ja Tartu linna jalgrattakaardid aitavad orienteeruda. Eesti Maaülikool on mitu aastat korraldanud liikumiskonkurssi "Kogume kilomeetreid", kus arvestatakse nii kõndijate kui jalgratturitega. Eelmistest konkurssidest saad lähemalt lugeda ja tutvuda konkursireeglitega siin. Kui oma ratast ei ole, aitab Tartu linn rattad alla - rattaringluse laenutusjaamad on nii spordihoone kui ka Torni ühiselamu juures.

Tutvu suurepäraste sportimisvõimalustega maaülikoolis (saad vabaainepunkte!) ja loe ka Eesti Maaülikooli ajakirja

 

Oled väga oodatud, kohtumiseni 1. septembril!