Alfred Otsa nimeline stipendium

Õppima Chalmersi Tehnikaülikooli Alfred Otsa stipendiumiga

Chalmersi Tehnikaülikool Göteborgis pakub uueks õppeaastaks järgmiseid rahvusvahelisi magistriõppe programme õppeajaga kaks aastat. Sügissemester algab augusti lõpus. Kõrghariduse omandamine Rootsis on Eesti kodanikele õppemaksuta.

 

Alfred Otsa stipendiumifond toetab õpinguid magistriõppes maksuvaba 10000 Rootsi krooniga kuus (u 1000 eurot) kolme semestri vältel, kokku viisteist kuud. Stipendiumit on võimalik pikendada ka neljandaks semestriks juhul, kui üliõpilane ei saa samal ajal muud rahalist toetust. Uueks õppeaastaks on plaanis välja anda kuni 10 stipendiumi.

 

Stipendiumile saavad kandideerida Eestis elavad Eesti kodanikud. Kandidaat peab olema esitanud dokumendid Chalmersi Tehnikaülikooli magistriõppe programmi (MSc) sisseastumiseks.

 

Chalmersi Tehnikaülikooli kandideerimise tähtaeg on jaanuari keskel. Taotluseks on vaja esitada muu hulgas inglise keele oskust tõendav dokument (TOEFL või IELTS testi tulemus). Samuti tõend oma bakalaureuse õpingute lõpetamise kohta (lõputunnistus või tõend ülikoolist, mis kinnitab, et tudeng on õpinguid lõpetamas antud õppeaastal).

 

Alfred Otsa stipendiumile kandideerimise tähtaeg on 24. jaanuar.

Intervjuud stipendiumi kandidaatidega toimuvad Tallinnas kevadel peale Chalmersi ülikooli otsuse avaldamist kandideerinute vastuvõtmise kohta. Alfred Otsa fond jätab endale õiguse ja võimaluse hilisemas voorus sissesaanute avaldusi läbi vaadata.

Kui soovid lähemalt teada saada, mida kujutab endast õppimine Chalmersi Tehnikaülikoolis ja elu Göteborgis, siis võta meiega ühendust Facebookis Alfred Otsa Stipendiumi Fondi lehe kaudu.

 

Taotle stipendiumi

Avalduse vormi leiad siit!

Digitaalselt allkirjastatud avaldus saada: 
alfred.ots@taltech.ee

Lisainfo:
Prof Peter Andrekson
stipendiumifondi esimees
peter.andrekson@chalmers.se