Tudengite kogemused

 

Mina valisin vahetusaastaks Hollandi ja õpirände ajaks maastikuarhitektuuri magistri esimese aasta. See on tõeline elukogemus! Võimas tunne on elada Eestist erinevas ühiskonnas, keelekeskkonnas ja kultuuriruumis; teha pidevalt koostööd erineva taustaga rahvusvaheliste inimestega; õppida ning saada erialaseid oskusi ja teadmisi Eestist täiesti erinevas keskkonnas. Selle kogemuse teevad veel erilisemaks rahvusvahelised sõbrad, kellega on aasta täis adrenaliinirikkaid seiklusi ning unustamatuid koosolemisi. Holland sai väga kiiresti minu uueks koduks, sõbrad minu tugipunktiks ja endale esitatud väljakutsed tõeliseks proovikiviks. See aasta õpetab tegema valikuid, nautima elu, iseseisvust ja iseennast.  Mul on hea meel, et otsustasin Erasmus+ programmiga muuta oma õpiteekonda ülikoolis veel mitmekesisemaks.

11 põhjust, miks kindlasti võiks välismaale õppima minna:

 1. Saad kogemuse elada Eestist erinevas ühiskonnas, keelekeskkonnas ja kultuuriruumis.
 2. Rohkelt rahvusvahelisi sõpru.
 3. Karjäärialaste võimaluste täiendamine ja erialaste kontaktide saamine tulevikuks.
 4. Pidev koostöö inimestega, kellel on erinev kultuuritaust.
 5. Võimalus omandada, täiendada ja praktiseerida keeleoskust.
 6. Isiklik areng ja eneseteostus.
 7. Suurepärane võimalus muuta õpiteekond mitmekesisemaks.
 8. Tõeline maailmatundmine ilma reisimata! Tutvudes välismaalastega õpid tundma, lisaks õppimiseks valitud riigile, ka teisi maailmariike ja nende kultuure.
 9. Sa lihtsalt ei külasta teist riiki vaid elad seal.
 10. Mugav võimalus Erasmus+ programmi ja stipendiumiga elada teises riigis.
 11. See on tõeline elukogemus, mis on täis väljakutseid, adrenaliinirikkaid seiklusi ning unustamatuid mälestusi!

Alice Närep, 2019/2020 õppeaasta, Wageningeni Ülikool (Holland).

 

Esimesed kogemused Eestist väljaspool sain kätte juba bakalaureuseõppe ajal, mil läbisin kaks suvekooli ja praktika Leedus, Prantsusmaal ja Saksamaal.  Pärast seda oli otsus vahetusaastale minna möödapääsmatu. Juba bakalaureuseõppe  jooksul  tundsin, kuidas väliskogemus mind nii akadeemiliselt kui ka isiksusena arendab, võimaldades näha suuremat pilti maailmas toimuvast, leida sarnaste huvidega sõpru igas Euroopa riigis ja õppida oma eriala tipptegijate käe all. Otsustasin vahetusaastaks valida Rootsi, kuna siinne põllumajandusülikool on maailmas kõrgel kohal, saan õppida mulle vajalikke õppeaineid ja olin kuulnud Uppsala värvikirevast tudengielust palju head. Kuigi tulin Uppsalasse eelkõige tipptasemel teadmisi koguma, mõistab ülikool hästi tudengielu jaoks ka aega jätta. Kohaliku üliõpilasesinduse ja tudengikorporatsioonide liikmena olen jõudnud kogeda nii vabatahtlikutööd organsiatsioonis, võtta omaks fika traditsioon ja osaleda kõikvõimalikel traditsioonilistel  tudengiüritusetel, mida domineerib valdavalt ABBA ja Aviici muusika kordamööda. Leian, et ERASMUSE kogemus tuleb kasuks kõigile üliõpilastele, andes võimaluse kohaneda täiesti uue keskkonnaga, leida uusi sõpru üle maailma ja võimaldades mõista maailma laiemalt. Iga erasmuslane võtab välisõpingutelt kaasa tohutu kogemustepagasi, mille nad ise kokku on kogunud. Kandideeri sina ka ja avasta mida maailmal sulle pakkuda on! 

Siim Samuel Sepp, põllumajandus, 2019/2020 õa, Rootsi Põllumajandusteaduste Ülikool.

 

Käisin ülikoolis University of Brighton ja õppisin keskkonnakaitset. Erasmusena õppimas käimine muutis mu palju avatumaks ja mõistvamaks ning lasi mul olla inimene, kes ma varem ei julgenud olla. Inimesed, kellega seal olles kohtusin, muutsid mu maailmapilti väga palju. Tutvused ja teadmised, mille välismaal käies saad, on unustamatud ja vägagi väärt!  

Gerda Ustimenko, keskkonnakaitse, Erasmus õ/a 2018/2019, Brightoni Ülikool

 

''Õppisin Prantsusmaal rahvusvahelist puidu turustamist. Meid oli klassis eri rahvustest ja õpe oli ingliskeelne. Õppeväliselt olin pidevas prantsuse keele keskkonnas. Esimesed kalendrikuud olin ikka mõtetega Eestis, kuid tasapisi muutusin ma keskkonnaga üheks. Õpirände lõpuks ma soovisin jääda veel kauemaks, sest leidsin hulgaliselt uusi sõpru ja imelikul kombel nad ei mõistnud inglise keelt, seega kogu suhtlus oli nendega konarlik nii mul kui neil. See tekitas veel tugevama sideme, sest me nägime vaeva üksteisest aru saamisega. Ma olen väga rahul oma õpirände perioodiga, sest see oli karastav kogemus kogu eluks.''  

Taivo Leesment, puidutöötlemise tehnoloogia, Erasmus õ/a 2018/2019, École Supérieure du Bois

 

"Minu jaoks oli Erasmus+ programmiga kaasnev keskkonnavahetus äärmiselt hea viis produktiivse rutiini juurutamiseks. Samas ei saa vähem tähtsamaks pidada ka kõiki kohatud inimesi, riiki, kooli, igapäevast avastamist ja tekkinud perspektiive. Läbinisti vinge ja kindlasti elus edasiviiv üritus. Soovitan kahe käega!" 

Martin Kõks, metsatööstus, Erasmus õ/a 2017/2018, Tšehhi Maaülikool

 

"Enne otsuse tegemist, et tahan Erasmus+ programmist osa saada, jõudsin sada korda ümber mõelda. Olen väga rahul, et võtsin selle teekonna ette. Juba lühikese ajaga on nii palju põnevaid asju toimunud, mida ma saan eluaeg meenutada."

Mari Tuvikene, metsandus, Erasmus õ/a 2017/2018, Mendeli Ülikool Brnos. Loe ka Mari blogi siit: LINK

 

"Minu jaoks oli Erasmuse kogemus üks unustamatuid minu elus. Tänu sellele sain ma endale teise kodulinna, kus mind alati avasüli vastu võetakse.  Minnes välismaale ei olnud mul mingeid ootusi, kuid see aeg Portugalis kujunes üheks seiklusterohkeks ajaks. Suhtlemine teiste tudengitega teistest kultuuriruumidest aitas mul väga palju areneda kui inimene ning nüüdseks on mul sõpru üle kogu maailma. Nagu erasmuslastel kombeks öelda: ükskord erasmuslane, alati erasmuslane! See peab täiesti paika!"

Kristiin Laurson, toiduainete tehnoloogia, Erasmus õ/a 2016/2017, Algarve Ülikool

 

"Vahelduseks eesti keeles teadmiste ammutamisele astusin oma mugavustsoonist välja, et õppida aasta imearmsas Sloveenias. Kui inglise keele taseme parandamine, unustamatud seiklused või silmaringi avardamine ei ole põhjuseks minna vahetusüliõpilaseks, siis tutvusringkonna suurenemine poole Euroopa näol vast küll? "Mis oleks kui..." - palun, lihtsalt tee seda, muidu võib-olla polegi lastelastele midagi rääkida."  

Grete Akenpärg, ökonoomika ja ettevõtlus, Erasmus õ/a 2016/2017, Maribori Ülikool

(loe Grete muljetest täpsemalt ka Delfi Tudengiblogist siit: LINK)

 

"Erasmus on suurepärane võimalus õppida tundma teisi kultuure ja saada tutvusi üle terve maailma. Mina viibisin pool aastat Itaalias Padovas ja see kogemus jääb mulle meelde kogu eluks. Sain õppida väga heal tasemel ülikoolis, tutvuda sealse toidu- ja veinikultuuriga ning elada koos temperamentsete itaallastega. Kindlasti soovitan kõigil minna vahetustudengiks! Sealt saadud kogemus on hindamatu!"

Liis Matsalu, loodusturism, Erasmus õ/a 2016/2017, Padova Ülikool 

 

"Erasmus oli kindlasti parim aeg minu elus...siiamaani. Iga päev oli põnev ning täis uusi kogemusi, elamusi ja seiklusi, sai palju reisitud, kultuurilisi kogemusi ning erinevatest huvitavatest üritustest osa võetud. Kõige enam aga mäletan inimesi, keda seal tundma õppisin ning kellega sõpradeks sain. Tänu neile avardus minu maailmavaade, õppisin palju uut ja sai ka palju pulli tehtud. Tunnen, et õppisin seal aastaga väga palju ning sain väärtuslikke kogemusi kogu eluks. Raske on seda kogemust sõnadesse panna, kuid Erasmus oli justkui eraldi väike elu minu elu sees, mida mäletan alati heade emotsioonidega ning jään taga igatsema. Kui ma ei oleks Erasmuse programmiga aastaks välismaale läinud, oleksin kaotanud väga palju ning tunnen, et sinna minek oli üks parimaid otsuseid, mida olen langetanud."

Voldemar Pungar, maastikurahitekuur, Erasmus õ/a 2015/2016, Porto Ülikool

 

"Mina õppisin Erasmuse programmiga semestri Prahas. Seal veedetud aeg oli igati mõnus ja arendav - tihedate kooliõpingute kõrval oli aega kogeda erinevaid kultuure, tutvuda huvitavade inimestega ning seigelda. Tšehhis oli kõike - suurlinnaelu, imeilusat loodust ning ootamatuid ja veidi jaburaid olukordi, mis tagasi vaadates ajavad seni naerma.Välismaal veedetud aeg andis mulle kõvasti perspektiivi, enesekindlust ja oskust asju vabamalt võtta ning on mulle ka kasuks tulnud töö leidmisel. Soovitan soojalt!"  

Doris Silm, metsamajandus, Erasmus õ/a 2015/2016, Tšehhi Maaülikool  

 

Soovitame lugeda ka erinevate teiste kõrgkoolide tudengite Erasmuse kogemusi Delfi Tudengiblogist.