Majandusarvestus ja finantsjuhtimine
Edukaks ettevõtjaks saab läbi raske töö, aga heaks raamatupidajaks ja finantsjuhiks saab Eesti Maaülikoolis vaid kahe aastaga õppida. Majandusarvestuse ja finantsjuhtimise magistriõpe toimub sessioonõppe vormis ning toimub tsükliliselt neljapäevast pühapäevani. Õppekava lõpetajana tunned raamatupidamise korraldamist, äritegevuse planeerimist, eelarvestamist, juhtimist ja majanduskontrolli ning oskad analüüsida ettevõtte seisundit ja majandustulemusi. Samuti oskad sa kaasata ettevõttesse väliseid finantsvahendeid ning hinnata ja maandada finantsriske. Meie poolt saad sa kaasa ka suurepärased meeskonnatöö oskused ja teadmised maaelu edendamisega tegutsemiseks.
Mida ja kuidas õpid?
Milles saad põhjalikumad teadmised?
-
Majandusarvestuse ja finantsjuhtimise õppekaval omandad teadmised ettevõtte majandamisest, majandusarvestusest ja finantsjuhtimisest. Sinu õpingud lõpevad magistritöö kaitsmisega.
Mida õpid?
-
Majandusarvestuse ja finantsjuhtimise erialal omandad sa teadmisi ringbiomajanduse väärtusahelatest, investeeringute juhtimisest, ettevõtte majandusanalüüsist, inimressursi juhtimisest, võla- ja lepinguõigusest, keskkonnaarvestusest, arvestuse infosüsteemidest, kohaliku omavalitsuse eelarve planeerimisest, kriitilisest mõtlemisest ning teaduslikest uurimismeetoditest.
Vaata õppekava siit.
Vaata õppeplaani siit.
Kuidas praktikat saad?
-
Meie õppekaval on paljudes õppeainetes seminaride ja praktikumide ülesanded seotud ettevõtluses esile kerkivate praktiliste probleemide lahendamisega. Need panevad sind proovile ning annavad sulle käepärase tööriistakasti, mille saad koheselt tööellu kaasa võtta.
-
Ettevõttepraktika käigus tuvastavad üliõpilased praktikaettevõttes esinevaid probleeme ning õpivad leidma neile koostöös ettevõtjaga sobivaid lahendusi. Nii mõnegi üliõpilase jaoks on see praktika taganud tulevase töösuhte.
Tutvu õppejõududega
Rando Värnik, professor, õppetooli juht, õpetab õppeainet „Ringbiomajanduse väärtusahelad“.
Ülle Pärl, nooremprofessor, õpetab õppeaineid „Juhtimisarvestus“ ja „Magistritöö koostamise metoodika“.
Katrin Lemsalu – majandusarvestuse lektor
Jüri Lehtsaar - õppekava juht, vanemlektor maamajanduse ökonoomika õppetoolist ning ettevõtluskonkurssi “Tärkav idu” korraldaja.
Õppekeskkond
-
Õpperuumid asuvad Eesti Maaülikooli peahoones. Need on hubased ning õpilastele on ruumi nii puhkamiseks kui ühiselt töötamiseks. Osaliselt toimub õppetöö ka e-õppena ja/või videosilla kaudu. Teeme kõik, et sinu õppetööd toetada ning anda sulle võimalikult edukas start majandusarvestuse ja finantsjuhtimise eksperdina.
Kuhu edasi?
Õppimisvõimalused
Magistriõppe läbinutel on võimalik jätkata oma õpinguid doktoriõppes, kuid üldiselt on meie õppekava lõpetajad valdavalt eelistanud rakendada oma teadmisi praktikas.
Karjäär
Meie lõpetajate seas on raamatupidajaid ja finantsjuhte erinevate valdkondade äriühingutes, kohalikes omavalitsustes ja riiklikes asutustes. Samuti töötavad nad pankades kliendihaldurite ja laenuspetsialistidena või pärast vajaliku staaži kogumist ja ametliku hinnangu saamist ka finantsmajanduskonsulentidena või audiitoritena. Sügavad teadmised majandusest võimaldavad käivitada ka oma ettevõtte ja seda edukalt juhtida.
Õppeaste: magistriõpe
Õppevorm: sessioonõpe
Õppe kestus ja maht: 2 aastat, 120 EAP
Õppekeel: eesti keel
Õppekohtade arv: 40
Vastuvõtt 2024
Avaldusi saab esitada 3. juunist 4. juulini elektroonselt aadressil www.sais.ee või 25. juunist 4. juulini tööpäeviti kell 9-15 ülikoolis kohapeal.
Vastuvõtunõuded õppekavale
-
eelneva õppeastme kaalutud keskmine hinne 1 kuni 5 punkti;
-
vastuvõtukatse (eksam) 1 kuni 5 punkti.
Asendusvõimalused
-
vastuvõtukatse (eksam) – eelneva õppeastme lõputöö/lõpueksami hinne (lisa 3)
Lisakonkursipunktid
Kui oled sooritanud kutseeksami ja sinu kutsetunnistus on kutseregistrisse (https://www.kutseregister.ee) kantud (1 lisapunkti).
Arvestatakse järgmisi kutsetunnistusi:
-
Vanemraamatupidaja, tase 6
-
Juhtivraamatupidaja, tase 7
Õppekavajuht:
Jüri Lehtsaar, vanemlektor, maamajanduse ökonoomika õppetool, jyri.lehtsaar@emu.ee
Õppekorraldusspetsialist:
Moona Arrak, peaspetsialist, ökonoomika ja ettevõtlus, põllumajandus- ja keskkonnainstituut, moona.arrak@emu.ee , +3727313018