Metsamajandus ja metsaökoloogia

 

 

Tegemist on valdkonnaga, mis kombineerib majandus- ja keskkonnakompetentsid. Tean ja olen kogenud, et sellistel erialade vahelisel õppel on oma konkurentsieelis. Fakt on see, et see haridus on mulle avanud mitmeid uksi.


                       Erik Kosenkranius, Keskkonnaameti peadirektori asetäitja                                                     

 

Õppekava lõpetades:

  • mõistad metsanduse kui terviku toimimist ning metsasektori olulisust Eestile

  • tunned metsas kulgevaid ökoloogilisi protsesse

  • omad põhjalikke teadmisi metsade majandamisest ja metsakaitsest

  • tunned Eesti metsaressursi olemit

  • oskad rakendada teoreetilisi teadmisi metsamajanduslike tööde korraldamisel ja juhtimisel

 

Õpe toimub sessioonõppe vormis ja kestab kaks aastat. Sessioonõppe toimumisi 2022/2023 õppeaastal saab vaadata siit. Magistriõpingud lõpevad teaduspõhise magistritööga.

 

Teoreetilisi teadmisi süvendavad ning praktiliste oskustega ühendavad õppepraktikad Järvselja õppe- ja katsemetskonnas ning ettevõtte- ja teaduspraktika sobivas metsandusvaldkonna ettevõttes või -asutuses.

 

Magistriõpingute jooksul on võimalik osa õppest läbida välismaa ülikoolides, kus sooritatud õppeained on üldjuhul ülekantavad siinse õppekava täitmiseks. Välisülikoolides õppimise ja praktika kohta leiad lisainfot siit

 

Metsamajanduse ja metsaökoloogia eriala magistrikraad annab võimaluse olla metsanduse valdkonnas rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline. Lõpetajad leiavad erialaseid töökohti nii avalikus-, kui ka erasektoris.

Igal aastal jätkab 4–5 metsamajanduse magistrikraadi omandanut õpinguid doktorantuuris. Pärast filosoofiadoktorikraadi omandamist metsanduse erialal saab teha karjääri metsateadlase, õppejõu või metsandusvaldkonna tippjuhina.

 

Küsi rohkem infot:

Jürgen Aosaar

Metsamajanduse ja metsaökoloogia õppekava juht

Metsanduse ja inseneeria instituut

E-post: jyrgen.aosaar@emu.ee


Avalduste vastuvõtt toimub 3. juuni - 4. juuli elektroonselt aadressil www.sais.ee või 25. juuni - 4. juuli ülikoolis kohapeal tööpäeviti kell 9-15!

Lisainformatsioon vastuvõtutingimuste ja vastuvõtu kohta:

Tel: 731 3048

E-mail: vastuv@emu.ee

 

Hoia Eesti Maaülikooli metsandusvaldkonna tegemistel silma peal: