TERE TULEMAST ÕPPIMA EESTI MAAÜLIKOOLI !

 

2023/2024. õppeaasta Eesti Maaülikoolis algab esmakursuslasele 30. augustil "FOXFEST" üritusega. Tegemist on "rebastele" mõeldud põneva kahepäevalise ülikooli eluga kohanemise üritusega, kus tutvud nii ülikooli- ja kursusekaaslastega aga ka saad kõik vajaliku info, et edukalt õpinguid alustada. "FOXFEST" toimub 30. ja 31. augustil maaülikooli linnakus ja on esmakursuslasele kohustuslik. Täpsema info leiab ürituse kodulehelt "FOXFEST"!

 

Avaaktus toimub 1. septembril kell 12 EMÜ spordihoone (Kreutzwaldi 3) esisel õuealal (vihma korral toimub aktus spordihoones sees). Aktusele on oodatud kogu ülikooli pere!

Aktusele järgnevad  1. astme üliõpilastele infotunnid erialade instituutides. Vaata infotundide infot siit

NB! Bakalaureuseastme sessioonõppe ja magistriastme üliõpilaste infotunnid toimuvad üldjuhul esimese õppesessiooni päeval (NB! Vaata, millal on sinu eriala esimene õppesessioon! Oluline info on edastatud e-kirja teel ja jagatakse infotunnis, mille toimumisaja leiad oma eriala tunniplaanist.

 

OLULINE ÕPPEKORRALDUSLIK INFO esimese ja teise astme üliõpilasele

Õppetöö algab maaülikoolis päevaõppe üliõpilasele 4. septembril ja sessioonõppe üliõpilaselel vastavalt sessioonõppe ajakavale olevatel kuupäevadel, Tunniplaanid leiad meie õppeinfosüsteemist ÕIS, kus info õppeainete, õppekavade ja tunniplaanide kohta on kättesaadav ka ilma sisse logimata (vali otsingutüübiks "Tunniplaani järgi" ja vali oma õppekavale vastav instituut, siis avaneb rippmenüü, kust leiad oma tunniplaani). Ole valmis selleks, et õppetöö võib toimuda lisaks lähiõppele (ülikoolis kohapeal) ka osaliselt veebiõppena või distantsõppena. 

Hiljemalt 15. septembril tuleb uutel üliõpilastel registreeruda õppeainetele ÕISis. Sellekohase info saab esimese astme üliõpilane kohanemispäevade raames, magistriastme üliõpilast teavitatakse e-kirja teel või õppesessiooni esimesel päeval toimuvas infotunnis. Kui jääd hätta, pöördu kindlasti oma õppekava õppekorralduse spetsialisti poole!

 

Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli saad endale teha ise SIIN alates 1. septembrist, selleks on vajalik ID-kaart. Kui teed seda ülikoolis, võta oma ID-kaart kaasa! Tee kindlasti ennast ülikooli infosüsteemide kasutajaks septembri esimeste päevade jooksul! Kasutajatunnus annab Sulle ligipääsu ülikooli meiliaadressile ja õppeinfosüsteemile (ÕIS), kust leiad kogu õppetööd puudutava olulise informatsiooni. Kogu kirjavahetus ülikoolis toimub ülikooli e-posti aadressi kaudu. Vajalik IT-info on leitav siit. NB! Ülikooli meiliaadressi kasutamine on kohustuslik.

Ülikool kasutab õppetöö läbiviimiseks HTM Moodle'it. Moodle'i kasutaja konto saad teha siin. Juhendi kasutajakonto loomiseks leiad siit. Kursustele registreerumiseks otsi üles soovitud kursus. Kursuse leiad ka vastava instituudi alt või vastavat allüksust sirvides. Enamus kursuseid on kaitstud võtmetega. Õppija registreerimise võtme saate kursuse õppejõult või kursuse läbiviijalt.

 

NB! Ülikooli kohta olulise info leiad ka 30. augustil toimunud esmakusruslaste infoseminari slaididelt.

 

Erinevate toetuste ja stipendiumite kohta leiad rohkem infot siit. Info Töötukassa jagatava tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiab Töötukassa kodulehelt. Väliseetslastele õpingute toetamiseks Eestis stipendiumite kohta info leiab Haridus- ja Noorteameti veebilehel.

Soovi korral saad alates õppeaasta algusest (1. septembrist) taotleda ISIC kaarti MinuKooli kaardihaldussüsteemist. NB! Õppelaenu saab 1. aasta üliõpilane taotleda pangast alles alates 1. oktoobrist.

 

Ühiselamukoha taotlemise kohta infot leiad siit. Tähelepanu! FoxFestil osalevatel esmakursuslastel, kes sõlmivad ühiselamukoha üürilepingu alates 1. september 2023. a, on soovi korral võimalik ühiselamukohta kasutama hakata alates 30. augustist. Soodustus kehtib ainult I astme esimese kursuse üliõpilasele, kes osaleb FoxFestil ja sõlmib ülikooliga ühiselamukoha üürilepingu 2023/2024. õppeaastaks. Ühiselamu koha taotlemisel tuleb kommentaaride lahtrisse kirjutada „Olen EMÜ esmakursuslane ja vajan ühiselamukohta 30. ja 31. augustil".

 

Õpingute alguses ja kestel abistavad Sind:

  • tuutorid (üliõpilastest nõustajad), kellega tutvud instituudi infotunnis. Tuutor on Sinu esimene sama eriala üliõpilasest tuttav, kes aitab Sul ülikooliellu sisse elada. Oma tuutori andmed leiad ka siit (vasakult menüüst oma instituudi alt).
  • üliõpilasesinduse liikmed. Üliõpilasesinduse kontor asub Torni all ja sinna on oodatud kõik üliõpilased: tutvuma, kaasa lööma ja tegutsema. Rohkem infot siin.
  • instituudi õppekorralduse spetsialistid, kelle kontaktandmed leiad tudengiteatmikust ja instituudi kodulehelt ja õpinõustamise rubriigist. Nende poole pöördu õppetööd ja õppekorraldust puudutavate muredega.
  • õppeosakonna töötajad. Õppeosakonda võivad pöörduda kõik üliõpilased ükskõik millise õppekorraldusliku murega. Meie spetsialistid annavad nõu välismaal õppimise ja erinevate stipendiumite-toetuste asjus, karjäärinõustaja aitab planeerida tulevikku ja vajadusel on võimalik broneerida nõustamiseks aeg ülikooli psühholoogi juures. Vajalikud õppeosakonna kontaktid leiad siit.

 

Õppima tulles ära unusta oma jalgratast koju! Eesti Maaülikool on roheline ülikool ja meie linnak sobib suurepäraselt jalgrattaga liiklemiseks. Ka ülikoolilinnaku ümbruses on mitmeid kergliiklusteid, mis teevad jalgrattasõidu nauditavaks. Maaülikooli ja Tartu linna jalgrattakaardid aitavad orienteeruda. Eesti Maaülikool on mitu aastat korraldanud liikumiskonkurssi "Iga kilomeeter loeb", kus arvestatakse nii kõndijate kui jalgratturitega. Eelmistest konkurssidest saad lähemalt lugeda ja tutvuda konkursireeglitega siin. Kui oma ratast ei ole, aitab Tartu linn rattad alla - rattaringluse laenutusjaamad on nii spordihoone kui ka Torni ühiselamu juures.

Tutvu suurepäraste sportimisvõimalustega maaülikoolis (saad vabaainepunkte!). 

 

Oled väga oodatud, kohtumiseni 30. augustil!