Inimesed üle laua kätt surumas

Kuidas ülikooliga koostööd teha?

Eesti Maaülikool on ring- ja biomajanduse juhtiv teadmuskeskus. Oleme Sinu partner roheüleminekul. Aitame luua teaduspõhiseid ja keskkonda säästvaid praktilisi lahendusi.

Laborikitlis teadlane laboriseadmete ees seismas ja naeratamas

Toodete ja teenuste arendus

Eesti Maaülikool pakub ettevõtetele mitmeid väärtuslikke toodete ja teenuste arendamise teenuseid, mille eesmärk on toetada ettevõtteid uute innovatiivsete lahenduste loomisel, mis põhinevad kõrgetasemelisel teaduslikul teadmisel. Meie teadlased on aktiivselt kaasatud erinevatesse teadusprojektidesse, mis võivad pakkuda ettevõtetele uusi teadmisi ja tehnoloogilisi lahendusi. Ülikooli laboratooriumid võimaldavad testida uusi tooteid ja tehnoloogiaid ning hinnata nende efektiivsust.

Laborikitlis teadlane laboriseadmete ees seismas ja naeratamas
Maaülikooli töötaja laboris
Maaülikooli töötaja laboris

Laboriteenused

Eesti Maaülikooli ulatuslik laborite baas võimaldab lisaks teadustöö tegemisele uurida ja pakkuda teenuseid ka kõikidele huvilistele. Meie laborites suudame tuvastada põhilised aia-, metsa- ja põllukultuuride haigused, puidukahjustused ja analüüsida haigusetekitajate tõrje võimalusi. Määrame erinevate (bio)kütuste füüsikalisi ja keemilisi omadusi, hindame nende vastavust Euroopa Liidus kehtivatele standarditele. Katsetame ehitusmaterjale ja nende füüsikalis-mehaanilisi omadusi (tõmbe-, surve-, painde-, väändetugevus jm), kompuutertomograafia laboris teostame mittepurustatavaid mõõtmisi ja palju muud. Sinule sobiva laborteenuse leidmiseks võta meiega ühendust või vaata meie teadus-arendusteenuste nimekirja.

Käsi näitab viljapuulehti, kus on kahjur augud lehe sisse närinud

Rakendusuuringud

Rakendusuuringud on hädavajalikud, et viia teaduslikud avastused ja teooriad praktikasse ning luua uusi, kasulikke tooteid ja teenuseid. Kui omad soovi teemasse süvitsi sisse vaadata, siis pakume oma uurimisvaldkondades lahendusi nii avalikule kui erasektorile. Maaülikool pakub laia valikut rakendusuuringuid, mis on suunatud nii põllumajanduse, metsanduse, tehnika- ja tootmise kui ka keskkonna valdkonda. Need uuringud on tihedalt seotud Eesti looduslike ja majanduslike tingimustega ning aitavad kaasa jätkusuutliku arengu tagamisele.

Käsi näitab viljapuulehti, kus on kahjur augud lehe sisse närinud
Inimesed poseerivad suures saalis kahes reas, neil on käes teadus-arendustegevusega seotud märksõnade sildid. Esimene rida kükitab, teine seisab.
Inimesed poseerivad suures saalis kahes reas, neil on käes teadus-arendustegevusega seotud märksõnade sildid. Esimene rida kükitab, teine seisab.

Häkaton, arengukiirendid

Korraldame koostöö ettevõtete ja rahvusvaheliste partneritega rinbiomajanduse häkatone, et koostöös leida innovaatilisi lahendusi probleemidele organisatsioonides ja ühiskonnas laiemalt:

• avatud häkatonid (open hackathons) innovaatiliste lahenduste leidmiseks - avatud kõikidele huvilistele

• ettevõttete/asutuste probleemidest lähtudes häkatonid (suletud hackathons) - (avatud konkreetse ettevõtte probleemidest lähtuvalt lahenduste pakkujatele).

Kaasame erialateadlasi/eksperte/mentoreid nii Eestist kui rahvusvahelistest võrgustikest.

Klaviatuur ja graafikutega paberid

Riskianalüüsid

Kui oled maapiirkonna ettevõtja, põllumajandustootja, konsulent või avaliku sektori esindaja ning vajad abi riskide hindamise metoodilise raamistiku loomisel ja riskide juhtimiseks vajalike töövahendite väljatöötamisel, siis oled õiges kohas. Teostame nii riskide stsenaariumide kui leevendamisvõimaluste analüüse ettevõttele. Lisaks mõõdame ka teie töötajate tööstressi ja terviseriske ning püüame leida võimalusi töötaja kognitiivse ülekoormusriski ennetamiseks. Tutvu meie teenustega ja leia sobiv kontakt teadus-arendusteenuste nimekirjast.

Klaviatuur ja graafikutega paberid
Teadlane seisab raamat käes värvilise plakati taustal, kus on pildid ja tekstid metsaga seotud teemade kohta
Teadlane seisab raamat käes värvilise plakati taustal, kus on pildid ja tekstid metsaga seotud teemade kohta

Ekspertarvamused

Kas probleemi lahendamine käib üle jõu? Soovid avastada uusi võimalusi, arendada oma teadmisi või oskusi? Maaülikooli eksperdid omavad sügavaid teadmisi põllumajanduse, metsanduse, tehnika, energeetika ja keskkonna ning muude seotud valdkondade kohta. Anname oma eksperthinnangu või -arvamuse loodushoiu- ja keskkonnakaitse, toiduhügieeni ja toiduohutuse, metsanduse, energiakasutuse või maaehituse valdkondades teiste hulgas. Sinule sobiva valdkondliku eksperti leidmiseks võta meiega ühendust.

 

Inimesed seisavad laboris. Laborikitlis naisterahvas selgitab, kolm inimest kuulavad

SekMo – sektoritevahelise mobiilsuse toetus

Sektoritevahelise mobiilsuse eesmärk on kokku viia teadlasi ja ettevõtteid.

Meetme toetuse eesmärk on tõsta töötajate sektoritevahelist liikumist, et suurendada teadmiste jagamist erinevate valdkondade vahel ning soodustada koostööd Eesti teadus- ja arendusasutuste, kõrgkoolide ning avaliku ja erasektori vahel.

Eesti Maaülikool viib praegu ellu seitset erinevat projekti, mis on rahastatud SekMo meetmest. Nende projektide tulemusena kasvab ettevõtete ja teadlaste koostöö, suureneb teadmusmahukus nii era- kui ka avalikus sektoris ning tõuseb teadlaste arv, kellel on kogemus mõlemas valdkonnas. See omakorda aitab kaasa innovatsioonile ja teadmussiirde arengule Eestis.

SekMo kontakt Eesti Maaülikoolis on Lili Veesaar. 

Loe täpsemat infot ETAGi koduleheltlink opens in new page või RTK koduleheltlink opens in new page.

 

Inimesed seisavad laboris. Laborikitlis naisterahvas selgitab, kolm inimest kuulavad
Naisterahvas näitab riiulil väikestes taimepottides kasvavaid taimi
Naisterahvas näitab riiulil väikestes taimepottides kasvavaid taimi

Konsultatsioonid

Nõustame ettevõtteid ja asutusi kõikides ringbiomajanduse valdkondades. Kui oled mõelnud mahemesile rajamisele, otsid sobivaid puuliike metsastamiseks või istandiku rajamiseks, soovid rajada tehast, kuid puudub teadmine olemasolevatest bioressurssidest, siis küsi ja me leiame võimaluse Sinu ideede teostamiseks. 

Konkreetse valdkonna eksperdi leidmiseks vaata meie teadus-arendusteenuste nimekirja.

Kevadine raiesmik, kus esiplaanil on punases korvis väikesed männiistikud

Rohekiirendi -> Metsa, mulla ja elurikkuse rohekiirendi

Rohekiirendi eesmärk on toetada varajase faasis rohetehnoloogia ettevõtteid, aidates neil oma ideid ja lahendusi kiiremini turule tuua. 

Rohekiirendi programm keskendub rohetehnoloogiate arendamisele, mis aitavad vähendada kliimamuutuste mõju ja edendada keskkonnasäästlikkust. Erilist tähelepanu pööratakse metsaandmete kogumise, muldade ja elurikkuse säilitamise ning nutika maakasutuse parandamisele. Eesmärk on luua keskkonnasõbralikud lahendused, mis toetavad Eesti kliimaeesmärke ja aitavad kaasa rohepöörde edendamisele. Kiirendi kaudu suurendatakse rohetehnoloogia iduettevõtete investorvalmidust ja tuuakse turule innovaatilisi lahendusi.

Programmi viivad ellu Eesti Maaülikool, Sparkup Tartu Teaduspark ja Balti Innovatsiooni Agentuur.

KIKi (Keskkonnainvesteeringute Keskus) toetatud rohekiirendi kestvus on september 2024 – veebruar 2026.

Rohekiirendi projektijuht Eesti Maaülikoolis on Lili Veesaar.

Täpsem info on rohekiirendi koduleheküljellink opens in new page.

Kevadine raiesmik, kus esiplaanil on punases korvis väikesed männiistikud

Toetused arendus- ja teaduskoostööks

Riiklikud kaasrahastusprogrammid muudavad ülikooli ja ettevõtete vahelise koostöö veelgi atraktiivsemaks, sest need katavad osa projekti kuludest. Rahastatavaks teenuseks võib olla nii tootearendus, rakendusuuringu läbiviimine või muu teenus, mis aitab teadlastega koostöös ettevõtlust arendada.

Teadusasutuste ja ettevõtete koostööd toetavad:

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) 

vahendatavad innovatsiooniosaklink opens in new page ja arendusosaklink opens in new page ning rakendusuuringute programmlink opens in new page

 

Katrin Kepp

Biomajanduse arenduskeskuse juhataja

Teadusprorektori vastutusala

Teadus- ja arendusosakond

+372 7313038

+372 7313038

56157938

56157938
Marku Lamp

teadus- ja arenduskoostöö juht

Metsanduse ja inseneeria instituut

Metsanduse ja inseneeria instituudi administratsioon

Elis Vollmer

taastuvenergia keskuse (kt) juhataja

Teadusprorektori vastutusala

Teadus- ja arendusosakond

+372 7313268

+372 7313268

56641404

56641404