Rahvusvaheline õpe ja teadus
Eesti Maaülikooli tugevat rahvusvahelist taset näitab kuuluvus maailma parimate põllumajandust ja metsandust õpetavate ülikoolide sekka (45. positsioon, QS Ranking by Subject, 2024).
Rahvusvahelistumisele aitab kaasa nii üliõpilaste kui ka teadlasvahetus. Oluliseks stiimuliks on siin mitmesugused rändetoetused ja programmid, ainuüksi Erasmuse lepinguid on Eesti Maaülikoolil sõlmitud enam kui 100 ülikooliga. Euroopasisese Erasmus-programmi raames saatsime 2023. aastal välisülikoolidesse lühiajalistele õppevisiitidele 38 õppejõudu või administratiivtöötajat ja võtsime Tartus vastu 24 kolleegi välisülikoolidest. Üleilmse Erasmus-programmi raames võõrustasime 2023. aastal kokku 10 välisõppejõudu.
Külalisprofessorid ja -teadurid toovad meile uut kompetentsi nii õppes kui ka teaduses ja aitavad ülikooli tegemisi näha kõrvalseisja pilguga. Nende kaudu avanevad meile uued rahvusvahelised võrgustikud ja uued teadmised kogu maailmas.
Üliõpilasränne on kahtlemata oluline osa rahvusvahelistumisest. Maaülikool pakub ingliskeelset õpet ühel integreeritud ja kolmel magistriõppekaval. Lisaks saab inglise keeles õppida ka kõikidel doktoriõppekavadel. Veebruaris 2025 õpib erinevatel õppekavadel kokku 289 välisüliõpilast 40 rahvusest. Neile lisanduvad 45 vahetusüliõpilast 18 riigist.