Avatud sülearvuti süles taustal raamatukogu riiulid

E-keskkondade kasutamise juhised

Õpingute sujuvaks korraldamiseks ja ülikooli teenuste kasutamiseks on sul ligipääs mitmele e-keskkonnale. Siit leiad juhised, kuidas luua kasutajakonto, pääseda ligi õppeinfosüsteemile, kasutada e-posti ja muid olulisi keskkondi.

Oleme koostanud juhised, et saaksid kiiresti ja mugavalt kõik vajalikud seadistused tehtud. Kui vajad abi, siis kontaktid leiad iga keskkonna juurest eraldi.

Eesti Maaülikooli kasutajakonto loomise või muutmise eeldus on, et sinu isikuandmed ja staatus ülikoolis on sisestatud õppeinfosüsteemi (ÕIS) andmebaasi.

Konto saad luua:

Konto loomisel saad omale kasutajatunnuse ja parooli. Parooli kadumise või ununemise korral on võimalik saada uus parool samamoodi nagu kontot luues. NB! Parooli on keelatud edasi anda kolmandale isikule!

 

Kasutajatunnusega saad ligipääsu:

IT juhendid leiad aadressilt abi.emu.eelink opens in new page.

 

Kui juhenditest polnud abi, siis kirjuta [email protected].

Õppeinfosüsteem ehk ÕIS on Eesti Maaülikooli ametlik õppekorralduse infovahetuskeskkond. ÕISi sisselogimiseks kasutage EMÜ kasutajakonto kasutajatunnust ja salasõna.

ÕIS asub aadressil ois.emu.eelink opens in new page

Kui teil tekib küsimusi ÕISi kasutamise osas, siis võta ühendust õppekava haldava instituudi õppekorralduse spetsialistiga. Kontaktid leiad siitlink opens in new page.

Ülikool kasutab õppetöös HTM Moodle'itlink opens in new page, mida kasutavad ka paljud üldhariduskoolid ja kutseõppeasutused.
 

Konto loomine

Moodle'i kasutamiseks on vaja Moodle'i kontot. Kui sul on see juba olemas, siis saad seda edasi kasutada. Sinu konto on seotud  isikukoodiga, tänu sellele saad ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga sisse logides kontrollida, kas sul on konto olemas.

HTM Moodle'i konto saad luua siinlink opens in new page.

Kui kasutad HTM Moodle'it esimest korda, siis palun tutvu juhistega uuele kasutajalelink opens in new page.
 

Kursusele registreerumine

Registreerumiseks logi sisse Moodle'isse ja otsi üles soovitud kursus. Kursuse leiad ka vastava instituudi või allüksuse lehelt.

Enamik kursuseid on kaitstud võtmega, mille saate kursuse õppejõult või kursuse läbiviijalt.

Kui sul tekib küsimusi Moodle'i kasutamise kohta, võta ühendust maaülikooli haridustehnoloogiga.

Veljo Kabin

haridustehnoloog

Õppeprorektori vastutusala

Õppeosakond

+372 7313009

+372 7313009

Office 365 on pilvepõhine teenuste ja rakenduste keskkond, millele pääsevad ligi kõik ülikooli töötajad ja üliõpilased.

Office 365 keskkonda logimisel tuleb kasutajanimi kirjutada kujul "[email protected]". (NB! See ei ole sinu e-posti aadress!)

Rakenduste paigaldamiseks arvutisse ava veebilehitsejas https://aka.ms/office-installlink opens in new page ja vali Installi Office. Mobiiliseadmesse paigaldamiseks ava https://aka.ms/AppstoreDirectlink opens in new page.
 

Kui juhenditest polnud abi, siis kirjuta [email protected].

Eesti Maaülikooli suunised tekstirobotite kasutamiseks õppetöös

Üldine suunis lähtub põhimõttest, et tekstirobotite kasutamine ei ole keelatud.

Tekstirobotite kasutamisel on kesksel kohal ausus, eetiline lähenemine ja kriitiline mõtlemine. Oluline on tekstirobotite kasutamisele viidatakse korrektselt. Tekstiroboti genereeritud teksti esitlemine enda nime all on akadeemiline petturlus. Igal õppejõul on õigus oma aine raames otsustada, kas ja kuidas tekstirobotit võib kasutada. Seni, kuni Maaülikoolil pole välja töötatud spetsiifilisi juhiseid tekstirobotite kasutamise osas, tuleks juhinduda teiste ülikoolide ja Haridus- ja Teadusministeeriumi kehtivatest juhistest.

Tehisaru rakendustest soovitame üliõpilastel ja töötajatel kasutada Microsoft Copilotit.

Microsoft Copilot asub aadressil https://copilot.microsoft.com/link opens in new page Kasutamiseks tuleb sisse logida EMÜ kontoga. Oluline on jälgida, et konto juures kuvatakse ikoon Kaitstud. Ainult nii on võimalik tagada, et vestlustest kasutavad andmed on kaitstud ja ei leki ülikoolist väljapoole.

Copiloti kõige laiemad võimalused on Microsoft Edge'i kasutamisel, kus lisaks on paremal üleval Copiloti ikoon, millele klõpsamise järel avaneb küljepaneel vestlusaknaga. Vestlusaknas on võimalik küsida küsimusi konkreetse veebilehe või dokumendi kohta, mis on avatud.

Maaülikoolil on Office A3 litsents. Selle litsentsiga ei ole Copilotit integreeritud teistesse Microsofti rakendustesse nagu Outlook, Word, Excel jne.

Nextcloud on pilvepõhine failide hoidmise teenus, mis asub Eesti Maaülikooli serveris. Igale kasutajale on eraldatud 5 GB salvestusruumi. Nextcloudi kasutamiseks ava veebilehitsejas aadress https://nextcloud.emu.eelink opens in new page ja logi sisse ülikooli kasutajatunnuse ja parooliga.

Kui juhenditest polnud abi, siis kirjuta [email protected].