Inimesed seisavad rohelise Eesti Maaülikooli plakati ees, käes sildid, kus tekst "häkaton" jms

Panus ühiskonna arengusse

Ühiskonna arengu aluseks on haritud inimesed, kes  oma tarkuse ja ettevõtlikkusega edendavad majandust, kasutavad säästlikult meie loodusressursse, hoiavad ja arendavad meie emakeelt ja kultuuri. Traditsioonilise õppe- ja teadustöö kõrval on muutunud järjest olulisemaks ülikooli roll innovatsiooni, koostöö ja ühiskondliku mõju keskusena

Ülikoolid on tänu oma teaduspotentsiaalile üks olulisem osapool suurte ühiskondlike väljakutsete lahendamisel ning ettevõtetele innovaatiliste lahenduste pakkumisel. Eesti Maaülikool sõlmis 2023. aastal ettevõtetega üle 150 teadus- ja arenduskoostöö lepingu

Eesti Maaülikool on ringbiomajanduse teadmuskeskus. Oleme teejuhiks, kuidas kestlikult kasutada taastuvaid ja taastumatuid loodusressursse tehnoloogiate ja uute metoodikate abil toidu, energia, materjalide ning toodete tootmiseks ja teenuste arendamiseks. Meil on teadmised, kuidas loodusressursse kestlikult majandada kogu väärtusahela lõikes. 

Oma teadmistega saame kaasa aidata hea elukeskkonna hoidmisele ja loomisele nii linnas kui maal. Meie südameasi on regionaalareng ja inimeste toimetulek maapiirkondades. Jagame oma teadmisi ühiskonnaga nii läbi teadmussiirde kui ka hariduse andmise. 

Ohutusvestides inimesed kõnnivad tehases, põrandal olevalt veelt peegelduvad nende kogud.
Ohutusvestides inimesed kõnnivad tehases, põrandal olevalt veelt peegelduvad nende kogud.

Ülikool kui partner

Ülikooli mõju ja panus võimendub läbi koostöö heade partneritega nii avalikus, mittetulunduslikus kui ka ettevõtlussektoris. 

Eesti Maaülikool on Eesti Tööandjate Keskliidu, Põllumajandus- ja Kaubanduskoja, Eesti Kvaliteediühingu ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu liige. Meil on tihe koostöö Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi, Kliimaministeeriumi ning paljude teiste riigiasutustega. Oleme üks Tartu Teaduspargi loojatest ja BioCC asutaja. 

Meie õppe- ja teadustöö rahvusvahelist mõõdet aitab suurendada aktiivne koostöö välismaa ülikoolide, teadusasutuste ja ettevõtetega. Loe lähemalt, millistesse rahvusvahelistesse võrgustikesse ülikool kuulub.

Peame oluliseks kestlike algatuste toetamist ja anname nende tunnustamiseks alates 2023. aastast välja Rohesammu auhinda. 

Tunnustame oma olulisi koostööpartnereid, kes pakuvad praktikavõimalusi, toetavad üliõpilasi stipendiumitega, osalevad rakendusuuringutes ja arendustöös ning aitavad oma tegevusega ülikooli ja ühiskonda tihedamini siduda.

Eesti Maaülikool on ettevõtluskoostööks avatud!

Naeratava ülikonnas meesterahva portreepilt

Eesti arengule on vaja kaasa aidata. See saab toimuda läbi sisuka teadus- ja arenduskoostöö ning teadmussiirde, mis on eelduseks uute innovaatiliste teadmiste kommertsialiseerimisele.

Meil on selge huvi ja soov ettevõtlusesse veelgi enam panustada.

Rein Drenkhan

professor
Meesterahva portreepilt

Saame anda ettevõtete hüvanguks kõige kaasaegsemad ja paremad teadmised ja oskused. Meie unikaalsus on bioloogilised ressurssid - vaatleme ülikoolis ka sotsiaal-majanduslikke protsesse läbi selle prisma. Peame kasutama suurandmeid ja digiteenuseid, et aidata ettevõtetel luua paremaid teenuseid. 

Rando Värnik

maamajanduse ökonoomika professor
previous slide
next slide
Suurte seadmetega laboriruum, kus meesterahvas näitab käega mingisuguse seadme suunas

Panus ühiskonda läbi teadmussiirde ja innovatsiooni

Majanduslanguse taustal on põllumajandus ja metsandus olnud 2024. aastal ja varemgi järjekindlad positiivselt panustajad Eesti majandusse. Maaülikool on nendes valdkondades parim partner uute teadmiste loojana ja edasiandjana.

Aitame ettevõtetel ning avalikul ja mittetulundussektoril luua teaduspõhiseid keskkonda säästvaid praktilisi lahendusi, pakkudes ekspertteadmisi põllumajanduse, toidutootmise ja -töötlemise, keskkonna, metsanduse, tehnika ja tehnoloogia ning maamajanduse valdkondades.

Ülikool osaleb laiaulatuslikes teadmussiirde programmides nagu põllumajanduse teadmussiirde programm AKIS jt, korraldades teabepäevi, õpiringe ja erinevaid teadus-arendustegevusi.

Suurte seadmetega laboriruum, kus meesterahvas näitab käega mingisuguse seadme suunas
Laborikitlis teadlane laboriseadmete ees seismas ja naeratamas

Teadus-arenduskoostöö teenused ettevõtetele

Grupp inimesi seisab Riigikogu saalis

Teaduspõhised lahendused poliitika kujundamiseks

Väliruumis on lava, kus käib arutelu, ning katusega istumisala, kus on pealtvaatajad.

Oluliste aruteluteemade tõstatamine avalikkuses

Eesti Maaülikoolist saadav haridus toob toidu lauale

Naeratava blondi naise portreefoto, kaelas heledates toonides siidsall

Eesti Maaülikooli õppekavad, täiendusõppeprogrammid, mikrokraadid ja töötoad on arendatud koos sihtgruppidega, mistõttu on kaasaegsed ning tulevikku suunatud, pakkudes teadmiste ja oskuste arendamise võimalusi rohe- ja ringbiomajanduse eri aspektides. 

Tule õpi ise ja paku praktikakohti meie üliõpilastele!

Endla Reintam

õppeprorektor
previous slide
next slide
Pidulikes riietes ja lilledega noored poseerivad piltnikule oma lõpuaktuse järel maaülikooli ees. Ilm on suvine.

Panus ühiskonda läbi hariduse

Elukestev õpe on kujunemas tavapärases praktikaks. Möödas on ajad, kui omandati üks haridus ning töötati sel ametipostil kogu ülejäänud elu. Muutuva maailmaga kohanemiseks on oluline uute oskuste omandamine. Paindlikud õppevormid ja meetodid teevad õpiampsude omandamise kättesaadavaks kõikidele huvilistele. 

OSKA tööjõuvajaduse raportid kinnitavad tugevat tööjõuvajadust paljudes Eesti Maaülikooli valdkondades, seega on meie erialade lõpetajad tööturule väga oodatud. Meie vilistlased annavad Eesti elu edendamisesse suure panuse.

Maaülikooli on tippülikool: oleme põllumajandus- ja metsandusharidust andvate ülikoolide seas maailmas 45. kohal. Maaülikooli õppekavad on kaasaegsed, vastates tööturu vajadustele. Meie õpe on tihedalt põimitud valdkondliku teadustööga. 

 

 

Pidulikes riietes ja lilledega noored poseerivad piltnikule oma lõpuaktuse järel maaülikooli ees. Ilm on suvine.
Inimesed istuvad suures auditooriumis laudade taga

Täiendusõpe ja kõrgharidus vastavalt tööturu vajadustele

Noored suhtlevad messiruumis ettevõtetega, kes otsivad endale praktikante ja töötajaid. Taustal messiplakatid

Tudengite ja tööandjate kokku viimine – praktika- ja karjäärivõimalused

Õpilased ja teadlased klassiruumis koolilaua taga tegemas katset

Koostöö koolidega - õppimisvõimalused koolinoortele

Eesti Maaülikooli logomärk

Koostööpartnerite tunnustamine

Hindame koostööd, mis on pikaajaline, tulemuslik ja toob kasu mitmele osapoolele. Seepärast peame oluliseks ka koostöösuhete hoidmist ja oma heade koostööpartnerite tänamist. 

2024. aastal tänasime hea koostöö eest üliõpilaste praktika korraldamisel järgmisi asutusi, ettevõtteid ja inimesi: 

  • Kalatalu Härjanurmes
  • Valio Eesti AS
  • Riigimetsa Majandamise Keskus
  • ABB Eesti
  • Lisette Huaniita Sipelgas

2024. aastal tänasime tulemusliku teadus-arenduskoostöö eest : 

  • Foreko OÜ
  • OÜ TMB Element
  • Tori Siidritalu
  • Kaja Lotman
  • Roosi Soosaar, MTÜ põllukultuuride klaster
  • Aatmaa OÜ
  • Luunja Stud OÜ
  • Fibenol
  • Pärnumaa Arenduskeskus

 

Eesti Maaülikooli logomärk