Raalprojekteerimine edasijõudnutele

Raalprojekteerimine ehk oskus luua, manipuleerida ja tõlgendada 3D modelleeritud projekte on tehniline IT pädevus, mida rakendatakse väga erinevates töötleva tööstuse ja disani sektorites.

Vajadus spetsialistide järele, kes oskavad kasutada raalprojekteerimise töövõtteid on ülisuur.

Kavandatav koolitus annab tootmises ja tööstuses juba töötavale ning baasteadmisi omavale inimesele, täiendavad teadmised ja oskused sellest, kuidas uute ja veelgi keerulisemate raalprojek­teerimi­se tehnikate ja töövõtete arendamise ning kasutamisega veelgi kaugemale minna.

Arvutiklassis toimuv praktiline koolitus on jätkukursuseks koolitusele "Raalprojekteerimine ja -tootmine".

Sellele koolitusele ootame teadmisi täiendama kõiki neid, kes on juba eelmainitud koolituse läbinud, aga ka kõiki neid, kellel on algteadmised raalprojekteerimisest juba olemas, kuid soov enda meisterlikkust edasi arendada.

Koolituse käigus õpitakse tundma ja rakendatakse põhilisi võtteid detailide, esemete, koostude 3D modelleerimiseks raalprojekteerimise programmiga.

Eesmärk on osalejatele tutvustada töövõtteid ja meetodeid, mis aitavad modelleerida keerukama geomeetriaga mudeleid. Soovime anda ülevaate töötamisest teiste mudelitüüpidega nagu pindmudelid (surface modelling ik) jne.

Koolituse kirjeldus ÕISis.link opens in new page

Asukoht

F. R. Kreutzwaldi 56/1 (tehnikamaja) arvutiklass A312

Ajakava

Algus 10.00

Lõpp 17.00

Täpsem kirjeldus ja ajakava ÕISis

Info ja registreerimine

Koolitus on sihtrühma kuuluvale ja koolituse lõpetamise nõuded täitnud õppijale tasuta.

Registreeru ÕISis link opens in new page

Koolituse sihtrühm: 

  • Osalema on oodatud erialase tasemehariduseta, keskhariduseta või aegunud oskustega (sh kõrgharidusega) täiskasvanud (18+), kelle jaoks antud koolitus on tööalaselt vajalik nt insenerid, tehnikud, mehhatroonikud, metallitoodete viimistlejad, seadmete koostajad, lukksepad, kes juba töötavad tootmises või alles planeerivad selles valdkonnas tööd alustada.
  • Koolitus sobib täienduskoolituseks treiali, freesija ja mehhaanikainseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel.
  • Koolituse sihtrühma ei kuulu EMÜ töötajad ja üliõpilased.

Koolitus toimub auditoorselt viie 8-tunnise õppepäevana: 3. oktoober, 16.-17. oktoober ja 23.-24. oktoober 2025. 
Õppetöö toimub kõigil koolituspäevadel kell 10.00-17.00.

Koolitusel osalemiseks tuleb: 

Koolitus toimub ülikoolides ja rakenduskõrgkoolides toimuvate täiskasvanute täienduskoolituse kursuste riikliku koolitustellimuse 2025–2026. aastaks tellimuse raames ning tegevust rahastab ESF VÕTI programm "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine".

Koolituse koordinaator

Karin Kiss

peaspetsialist

Õppeprorektori vastutusala

Avatud Ülikool

+372 7313275

+372 7313275