Tööstusrobootika

Koolitus tutvustab tööstusrobootika erinevaid lahendusi ning aitab koolitusel osalejatel (robotitega töötavatel või töötama hakkavatel spetsialistidel) mõelda konkreetselt enda ettevõtte robotiseerimise vajadustele ja võimalustele.

Robootika rakendamine võimaldab lihtsamaid ja rutiinsemaid tootmisliigutusi automatiseerida ja seeläbi muuta tootmine efektiivsemaks, mis omakorda leevendab nii kohaliku kui võõrtööjõu puudust. Samas on tööstusrobootika piisavalt keeruline ja finantsiliselt kulukas vald­kond, et endale sobiva lahenduse leidmine vajab aega, pühendumist ja oskust eelarvestada, kuid ka oskustöölisi, kellel on piisavalt pädevusi sellist tehnoloogiat kasutada.

Koolituse kirjeldus ÕISis.link opens in new page

Asukoht

F. R. Kreutzwaldi 56/1 (tehnikamaja) klass A303

Ajakava

Algus 10.00

Lõpp 17.00

Täpsem kirjeldus ja ajakava ÕISis

Piletid ja registreerimine

Koolitus on sihtrühma kuuluvale ja koolituse lõpetamise nõuded täitnud õppijale tasuta.

Registreeru ÕISis link opens in new page

Koolituse sihtrühm: 

  • Osalema on oodatud erialase tasemehariduseta, keskhariduseta või aegunud oskustega (sh kõrgharidusega) täiskasvanud (18+), kelle jaoks antud koolitus on tööalaselt vajalik nt elektroonika ja automaatika valdkonnas töötavad spetsialistid sh ehitus-, energeetika- ja mehhanikainsenerid, roboti spetsialistid, arvutitehnikud jmt, kellel on vajadus ja huvi soetada ning õppida kasutama tööstusroboteid.
  • Koolitus sobib täienduskoolituseks ka ehitus- ja energeetikainseneridele kutse taotlemisel või taastõendamisel.
  • Koolituse sihtrühma ei kuulu EMÜ töötajad ja üliõpilased.

Koolitus toimub viie 8-tunnise õppepäevana: 10. september, 17. september, 24. september, 1. oktoober ja 8. oktoober 2025. 
Õppetöö toimub kõigil koolituspäevadel kell 10.00-17.00.

Koolitusel osalemiseks tuleb: 

Koolitus toimub ülikoolides ja rakenduskõrgkoolides toimuvate täiskasvanute täienduskoolituse kursuste riikliku koolitustellimuse 2025–2026. aastaks tellimuse raames ning tegevust rahastab ESF VÕTI programm "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine".

Koolituse koordinaator

Karin Kiss

peaspetsialist

Õppeprorektori vastutusala

Avatud Ülikool

+372 7313275

+372 7313275