Iga aasta 22. märtsil ülemaailmselt tähistatava veepäeva eesmärk on teadvustada puhta vee tähtsust inimkonnale. Vesi on meile kõigile vältimatult vajalik loodusvara, mida tuleb hoolikalt hoida. Rahvusvahelise veepäeva teema on igal aastal erinev, keskendudes kindlale veeressursile ja otsides lahendusi sellega seotud probleemidele. 2025. aastal on teemaks liustikud ja nende hoidmine (vt https://www.unwater.org/our-work/world-water-daylink opens in new page). Kas tõesti liustike sulamisega seotud mured puudutavad kuidagi ka meid siin Eestis – sellele tasub mõelda!

 

Maaülikooli Järvemuuseum ja Limnoloogiakeskuse teadlased kutsuvad kõiki veepäeva tähistama meeleolukale perepäevale Järvemuuseumis ([Veepäeva%20poster.png]vt Veepäev 2025) 22. märtsil kell 11.00–16.00. Põnevat avastamist jätkub kogu perele. Päev algab lühikeste teemakohaste populaarteaduslike ettekannetega, aga juba samal ajal saab ka töötubadesse uudistama minna.  

 

Kas teadsid, et droonid ei lenda ainult õhus, vaid ujuvad ka vees? Oled kuulnud, millist häält teevad angerjad? Kas tahad näha, kes elavad veel vees lisaks kaladele? Soovid mängida interaktiivset ja harivat mängu Võrtsjärve teemal? Kas tahad teada, millega vesi Sind üllatada suudab? Soovid osaleda põnevates avastusmängudes koos vahvate juhendajatega? Tublisid osavõtjaid ootab ka autasu.

 

Järvemuuseumi kohvikus on nüüd ka jäätisemasin ja süüa pakub üritusel kohvik „Limnoloogi unenägu“.


 

Asukoht

Võrtsjärve järvemuuseum, Limnoloogia tee 1 61117 Vehendi küla

Ajakava

Algus 11.00

Lõpp 17.00