Eesti Maaülikool Loodusloovusfestivalil 2025 

03.06.2025

4.-8. juunil osaleb Eesti Maaülikool 2025. aasta Loodusloovusfestivalil mitmekesise ja hariva programmiga, mis suunab tähelepanu looduse märkamisele ja elurikkuse väärtustamisele ka linnakeskkonnas. Kõik tegevused on tasuta ning avatud peredele ja teistele loodushuvilistele.

Eesti Maaülikooli loodus/loovus/festivalil 2024. aastal
Eesti Maaülikooli loodus/loovus/festivalil 2024. aastal Foto autor: Laura Kriisa

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi kommunikatsioonipeaspetsialisti Laura Kriisa sõnul annab festivalil osalemine teadlastele hea võimaluse rääkida oma tööst lihtsalt ja arusaadavalt linnarahvale. „Looduse ja loovuse kaudu saab teadust inimestele lähemale tuua,“ ütleb ta. „Meie eesmärk on näidata, kui mitmekesine ja põnev on meid ümbritsev loodus – ka linnas –, ning kutsuda inimesi ise rohkem märkama, uurima ja kaasa mõtlema.“ 

Eesti Maaülikooli eestvedamisel on valminud iseseisvaks läbimiseks sobiv avastusrada, mis ühendab teaduse, tehnoloogia ja kunsti. Rajal liigutakse punktist punkti ning vastatakse küsimustele, mis käsitlevad kliimamuutuste mõju metsadele, digitaalseid vaatlusvõimalusi ja kunstilisi tõlgendusi. Rada on avatud kogu festivali aja. Täpsem teave on leitav Eesti Maaülikooli veebilehe sündmuste kalendristlink opens in new page. 

4. juunil kell 7.00 viib Eesti Maaülikooli ornitoloog ja õppejõud Leho Luigujõe huvilised dendropark, et tutvuda sealsete pesitsevate linnuliikidega. Retkel tutvustatakse linnulaulu ja arutletakse lindude elupaikade valikute üle. Kogunemine toimub Metsamaja ees (Kreutzwaldi 5). Retke orienteeruv kestus on kaks tundi. 

7. juunil kell 10.00–15.00 toimub Tartu Ülikooli botaanikaaias loodusvaatluste avaüritus, mille raames korraldab Eesti Maaülikool kaks töötuba. Tööuba „Teraviljad – põllul ja taldrikul“ raames tutvustatakse Eestis kasvatatavaid teraviljasorte. Osalejad saavad vaadelda viljapäid, maitsta erinevaid teraviljatooteid ning osaleda viktoriinis. Lastele pakutakse värvimislehti ja nuputamisülesandeid. Töötuba juhendavad taimebioloogia teadlased Mailiis Korge ja Kaidi Möll. Putukate töötoas tutvustavad taimetervise teadlased Karin Nurme ja Katrin Jõgar nii kasulikke kui kahjulikke putukaid. Lastele on loodud mängulised tegevused erinevate putukate tundmaõppimiseks. 

Botaanikaaia alal saab tutvuda ka Polli aiandusuuringute keskuse tegevustega. Külastajatel on võimalik soetada istikuid ja saada aiandusalaseid nõuandeid. Samal ajal toimub ka 15. Aiapäev. Kõigi festivalil toimuvate tegevuste kohta leiab täpsema info Eesti Maaülikooli koduleheltlink opens in new page ning Loodusloovusfestivali ametlikult veebileheltlink opens in new page.

Lisainfo:

Laura Kriisa

kommunikatsiooni peaspetsialist

Põllumajandus- ja keskkonnainstituut

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi administratsioon

53312928

53312928