Matkal Alam-Pedjal

Loodusteaduste kool

Meie loodusteaduste kool on alates 2004. aastast avardanud kooliõpilaste silmaringi ning pakkunud täiendavaid teadmisi. Suuname õppureid loodust iseseisvalt uurima ja vaatlema, õpetame loodust märkama ja märgatut salvestama. Meie tegevustes on oodatud osalema nii põhikooli kui gümnaasiumi lõpuklasside õpilased.

Käesoleval õppeaastal 2024/2025 töötame kaugõppekoolina - vahetame e-kirju ning peame igakuiselt videoloenguid. Õppeaasta jooksul toimub 8 videoloengut ning iga loenguga tuleb kaasa ka iseseisev ülesanne. Loenguid peavad Eesti Maaülikooli teadlased ja praktikud. 

Õppemaksu koolil ei ole. Tegutseme Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel. 


Kursus "Sissejuhatus loodusteadlikku mõtlemisse" 2024/25

Kursus on mõeldud põhikooli ja gümnaasiumiastme lõpuklassi õpilastele eesmärgiga arendada andeid loodusteaduslike vaatluste vallas. Õppeaastal 2024/2025 töötame peamiselt kaugõppevormis - videoloengutena ja e-kirjade vahendusel. Igas loengus käsitleme uut teemat ning saad uue ülesande iseseisvaks tööks. Nii videode lingid kui ülesannete kirjeldused saadame meili teel. Videoloengute lingid leiad ka altpoolt. 

Ülesannete lahendamist hindame ja koolikursuse loeme lõpetatuks, kui kõik 8 tööd on saanud positiivse hinde (A-E) ning oled sooritanud õppeaastale tagasivaatava testi Moodle keskkonnas. Lõpetajad saavad Eesti Maaülikoolilt ainepunktide arvestuses 3 EAP-d, mida on võimalik kasutada tulevikus ülikooli õppima asumisel. Neid lisapunkte arvestatakse kalanduse- ja rakendusökoloogia, loodusturismi, keskkonnakaitse, aianduse, põllumajandussaaduste tootmise ja turustamise õppekavadele kandideerides. 

Juhani Püttsepp
[email protected], 5159644

Eha Järv
[email protected], 53404438

Loodusteaduste kooli kursused õppeaastal 2024-2025

Loodusfoto

18.09.2024 Loodusfotograafia

Looduse pildistamise nüansse tutvustab fotograaf Ingmar Muusikus.

Matkal Alam-Pedjal.2018

16.10.2024 Minu matkarada

Väikese matkaraja kirjeldamiseks Alam-Pedja Selli-Sillaotsa raja näiteljagab soovitusi bioloog Juhani Püttsepp. Retkel kogutud samblaid määrab brüoloog Mare Leis.

Punde puntrakuusk Antsla vallas Pihleni külas

13.11.2024 Metsandus

Lühikese loengu teemal „Puu ja matemaatika“ peab ja üht eakat puud kirjeldab metsateadlane, matemaatik Andres Kiviste. Puult kogutud samblad määrab brüoloog Mare Leis.

looduskooli teema

11.12.2024 Jalutuskäik oma koeraga

Jalutuskäigu oma koeraga võtab ette ja retke kommenteerib loomaarst Toomas Tiirats. Uurime, millest kõneleb koera kehakeel ja mis teda looduses köidab?

Rasvatihane

15.01.2025 Talvine linnuvaatlus

Juhiseid talviseks linnuvaatluseks jagab hobiornitoloog Vilja Padonik.
Kuna linnutoiduks pakume mahetalust pärit lambarasva, kõneleb Lüllemäe Hallimäe talu perenaine Olivia Till labmakasvatusest.

Virmalised

Taevavaatlus

Näivuse ilminguid taevavaatlustel selgitab füüsikaõpetaja Jaan Paaver.
Miks paistab satelliit meile öölaotuses helendava objektina? Kas Oorioni tähed asuvad ruumis ka tegelikult lähestikku? jne

Mait Kriipsalu Tartu veepuhastusjaamas

26.03.2025 Vesiehitised

Hüdrotehnikainsener Toomas Tamm tutvustab erinevaid vesiehitisi ning nende funktsioone.
Mille poolest erinevad tamm ja pais? Millest saab aru, et jõele ehitatud kalatrepp on tööle hakanud jne.

Põllul Haanjas

30.04.2025 Agronoomia ehk põlluteadus

Agrokeemia õppejõud Avo Toomsoo selgitab lühiloengus, miks peab põllumees üldse mulda mingeid aineid lisama. Entomoloog Mati Martin tutvustab põllumulla elustikku.

Looduskooli lõpumatk

Võtame kokku maaülikooli loodusteaduste kooli õppeaasta.

Esimene loengulink 18. septembril.
Loodusfotograafia. Looduse pildistamise nüansse tutvustab fotograaf Ingmar Muusikus.

Ülesanne nr 1link opens in new page. Pildista ja vali välja 3 fotot - seeria Eesti sügisloodusest. Kõik fotod varusta pildiallkirjaga. Ühe foto kohta kolmest valitust palume kirjutada ka teksti (kuni 1000 tähemärki), mis kirjeldaks enda mõtteid, teadmisi, emotsioone seoses valitud pildiga.
Töid ootame hiljemalt 7. oktoobriks meilile lisatud failidena. 

 

Loodusfotograafia

Teine loengulink 16. oktoobril.
Ingmar Muusikus tutvustab õpilaste põnevamaid fotosid.
Väikese matkaraja kirjeldamiseks Alam-Pedja Selli-Sillaotsa raja näitel jagab soovitusi bioloog Juhani Püttsepp. Retkel kogutud samblaid määrab brüoloog Mare Leis.

 Ülesanne nr 2. Koosta Eesti looduses omale tuttavas või ka tundmatus paigas matkarada, mida jalgsi läbida. Vähemalt kilomeetri-paari pikkusel rajal võiks olla kolm-neli looduse poolest või kultuuri- ja kodulooliselt huvipakkuvat punkti, vaatamisväärsust (näiteks vana talukoht, jõekäär või järveäär, mägi, teederist jne). Kirjelda kuni 3000 tähemärgi pikkuse tekstiga oma raja punkte ja fotografeeri neid. Visanda joonisena ka raja skeem. Töid ootame hiljemalt 4. novembriks.

Väike matkarada

Kolmas loengulink 13. novembril.
Leidlikumaid rajakirjeldusi vahendab Juhani Püttsepp.
Lühikese loengu teemal „Puu ja matemaatika“ peab ja üht eakat puud kirjeldab metsateadlane, matemaatik Andres Kiviste. Puult kogutud samblad määrab brüoloog Mare Leis.

Ülesanne nr 3link opens in new page. Leia enda kodukandist eakas puu, mõõda tema kõrgus ja tüve ümbermõõt. Kirjelda oma puud, temaga seotud elustikku, ümbrust, puuga seotud lugusid. Pildista (ja miks ka mitte joonista) oma puud.
Töid ootame hiljemalt 2. Detsembriks.

Puu ja matemaatika

Neljas loengulink 11. detsembril.
Õpilaste puukirjeldusi tutvustab Andres Kiviste.
Jalutuskäigu oma koeraga võtab ette ja koera käitumist retkel kommenteerib loomaarst Toomas Tiirats. Millest kõneleb koera kehakeel, mis teda looduses köidab?

Ülesanne nr 4link opens in new page. Tee üks jalutuskäik oma (või sugulase või sõbra) koeraga ja kirjelda, mida tähele paned ning võta üles ka minutine filmilõik. Kirjelda valitud koera tõugu, eluolu, tervist, lisa foto.
Töid ootame hiljemalt 6. jaanuariks 2025.

Jalutuskäik koeraga

Viies loengulink 15. jaanuaril
Koera seltsis tehtud jalutuskäike hindab Eha Järv.
Juhiseid talviseks linnuvaatluseks jagab hobiornitoloog Vilja Padonik. Et linnutoiduks pakume maaülikooli poolt kõigile õpilastele välja Lüllemäe mahetalust pärit lambarasva, siis kõneleb sealtkandi Hallimäe talu perenaine Olivia Till ka pisut oinastest, uttedest ja talledest
Ülesanne 4. Koosta nimekiri määratud vaatlusaja jooksul kohatud linnuliikidest. Riputa koduümbrusse: akna taha, õunapuu otsa vm hästi vaadeldavasse kohta üles lambarasvakang (selle saab maaülikooli poolt) ja vaatle ning pane kirja, mis hakkab selle juures juhtuma.
Töid ootame hiljemalt 3. märtsiks.

Talvine linnuvaatlus

Kuues loengulink 12. veebruaril
Näivuse ilminguid taevavaatlustel selgitab füüsikaõpetaja Jaan Paaver. Miks paistab öölaotuses liikuv satelliit meile helendava objektina? Miks mõni täht näib punane ja teine kollane? Kas Oorioni tähed asuvad ruumis ka tegelikult lähestikku? jne
Ülesanne nr 6. Valgusreostuse hindamine. Otsi taevakaarelt üles Orioni ja Lõvi tähtkujud ning hinda mõlema tähtkuju nähtavust erinevatest paikadest (kesklinn, äärelinn, hajaasula, loodusmaastik) vähemalt kahel korral Globe at Night skaalade abil. Kirjelda oma taevavaatluskogemusi. 
Töid ootame hiljemalt 14. aprilliks

Näivuse ilminguid taevavaatlustel

Seitsmes loengulink 26. märtsil.
Vilja Padonik annab ülevaate linnuvaatlustest.
Hüdrotehnikainsener Toomas Tamm tutvustab erinevaid vesiehitisi ning nende funktsioone. Mille poolest erinevad tamm ja pais? Millest saab aru, et jõele ehitatud kalatrepp on tööle hakanud jne.
Ülesanne nr 7. Ühe vesiehitise kirjeldus.
Kirjeldage (soovitame seda tööd teha kahe peale) üht vesiehitust oma kodukoha läheduses, selle ülesannet, kasutusajalugu. Küsitlege kohalikke elanikke, kes valitud ehitise kohta oskavad rääkida. Fotografeerige oma objekti ning selgitage, mis piltidel näha.
Töid ootame hiljemalt 21. aprilliks.

Kaheksas loengulink 30. aprillil.
Jaan Paaver vaagib taevavaatluste tulemusi.
Agronoomia ehk põlluteadus
Agrokeemia õppejõud Avo Toomsoo selgitab lühiloengus, miks peab põllumees üldse mulda mingeid aineid lisama. Entomoloog Mati Martin tutvustab põllumulla elustikku.  
Ülesanne nr 8. Vihmausside kui oluliste põllumulla tervise näitajate loendus põllul (veerandil ruutmeetril). Leitud olevuste kirjeldus ja põllu lühike iseloomustus. Ka selle töö võib soovi korral teha kahe peale. Töid ootame hiljemalt 19. maiks.

Test enne kooli lõpetamist

Ajavahemikus 19-25. mai saab Moodle õppekeskkonnas vastata 17 küsimusele (iga õppeaasta jooksul läbitud ainevalla kohta kaks valikvastustega küsimust ja lisaks üks kokkuvõttev küsimus).

Õppeaasta viimane loengulink, 28. mail.
Toomas Tamm hindab õpilaste vesiehituse kirjeldusi, Avo Toomsoo ja Mati Martin teevad ülevaate põllutöödest-vihmaussiloendustest. Võtame kokku maaülikooli loodusteaduste kooli õppeaasta. 
Osalemistunnistused, diplomid, auhinnad saavad õpilased kätte lõpumatkal 30.mail või saadame need koolidesse, kus õpetajad need üle annavad.

Videoloengud ja õpilaste tööd 2020.a sügisest

Maaülikooli loodusteaduste kooli kursus töötab 2020. aastast põhiliselt kaugõppe vormis. Kursuse videoloengud säilitatakse maaülikooli serveris ning aeg-ajalt soovitame mõne teema juures vaadata lisaks mõnd varasemat videoloengut.  

2023/2024 

Looduspildistuse nüansse tutvustab fotograaf Ingmar Muusikus. Füüsikaõpetaja Jaan Paaver "Pilvedest".  Vaatalink opens in new page

2022/2023

Looduspildistamise aluseid valgustab fotograaf Ingmar Muusikus. Vaatalink opens in new page

2021/2022

Loodusfotograafiat tutvustab Ingmar Muusikus. Esmalt kõneleb kooli töökorrast, põhimõtetest Juhani Püttsepp. Vaatalink opens in new page

2020/2021

Ingmar Muusikuse loeng "Loodusfotograafia ABC". Kooli töökorrast, põhimõtetest kõneleb Juhani Püttsepp. Vaatalink opens in new page

Ingmar Muusikus kõneleb teemal "Sügis ja loodusfoto". Vaatalink opens in new page

2023/2024.
Matkaraja kirjeldamiseks jagab soovitusi  bioloog Juhani Püttsepp. Ingmar Muusikus tutvustab õpilaste põnevamaid fotosid. Vaatalink opens in new page

2022/2023

Paikade kirjeldamisest looduses kõneleb bioloog Juhani Püttsepp. Ingmar Muusikus tutvustab õpilaste fotopäevikuid, vaatame koos paremaid pilte. Vaatalink opens in new page

2021/2022

Paikade kirjeldamisest, matkaradadest looduses kõneleb Juhani Püttsepp. Ingmar Muusikus tutvustab õpilaste fotopäevikuid, vaatame koos paremaid pilte. Vaatalink opens in new page

2023/2024

Eaka puu kirjeldus. Üht põlispuud kirjeldavad Saaremaal Sõrve endine metsaülem Leo Filippov ja Jõgevamaal metsateadlane Vello Keppart, puu kõrguse mõõtmist õpetab metsakorraldaja Teele Paluots.
Leidlikumaid rajakirjeldusi vahendab Juhani Püttsepp. Vaatalink opens in new page

2022/2023

Metsa ja puu kirjeldus. Metsa ja puu kirjeldamist õpetab metsakorraldaja Teele Paluots.
Oma vaateid metsandusele tutvustab Saaremaa Sõrve endine metsaülem Leo Filippov. 
Põnevamaid paigakirjeldusi vahendab Juhani Püttsepp. Vaatalink opens in new page

 2020/2021

Metsandus . Juhani Püttsepp ja Eneli Põldveer kõnelevad Eesti metsadest, metsade uurimisest. Eneli demonstreeris, kuidas mõõta puud joonlaua abil. Vaatalink opens in new page

Teele Paluots kõneleb ja näitab, kuidas kirjeldada puud ja ümbritsevat (metsa, parki). Vaatalink opens in new page

2023/2024

Jalutusretk koeraga. Koertega metsas jalutamisest kõneleb ja näitliku retke teeb loomaarst Liisi Kulasalu. Kuidas selliseks retkeks valmistuda, mida tähele panna, millest kõneleb koera kehakeel, mis metsas koera köidab? Õpilaste metsatöödest annab ülevaate Juhani Püttsepp. Vaatalink opens in new page

2022/2023

Koera kehakeelest. Metsatöödest teeb ülevaate Teele Paluots.
Maaülikooli väikeloomakliinikus on loomaarst Maare Mõttuse juures terviseuuringul​ koer Susi oma peremehe Juhani Püttsepaga.
Koerte kehakeelest kõnelevad loomaökoloog Lea Tummeleht ja koeratreener Kristina Mägi. Vaatalink opens in new page

2021/2022

Koera anatoomia ja liikuvusPõnevamaid paigakirjeldusi tutvustab Juhani Püttsepp.
Kuidas koera liikumine sõltub ta luustiku ehitusest? Teemat tutvustavad Tiia Ariko ja Eha Järv. Vaatalink opens in new page

2020/2021

Loomaarst Piret Savvi hindab landseer Aramise tervislikku seisundit ja Eha järv tutvustab loomaanatoom Esta Nahkuriga kodulooma  mõõtmist. Vaatalink opens in new page

Marko Kass kõneleb loomade heaolust – kuidas seda mõõta? Birgit Aasmäe tutvustas maaülikooli Märja katselauda elanikke. Vaatalink opens in new page

2023/2024

Tähistaeva ja pilvede vaatlemisest kõneleb Juhani Püttsepp. Koeraretkedele heidab pilgu Liis Kulasalu. Vaatalink opens in new page


2022/2023

Mida võiks palja silmaga vaadata ja näha tähistaevas? Vestlevad füüsikaõpetaja Jaan Paaver ja bioloog Juhani Püttsepp. 
Koerte kirjeldustest annab ülevaate Eha Järv. Vaatalink opens in new page

2023/2024
Lindude vaatlemist talvel tutvustab hobiornitoloog Vilja Padonik. Õpilaste pilvepilte tutvustab füüsikaõpetaja Jaan Paaver. Vaatalink opens in new page

2022/2023

Matsalu rõngastuskeskuse tööst ja linnuvaatlustest kõneleb ornitoloog Olavi Vainu. Füüsikaõpetaja Jaan Paaver jagab veel juhiseid taevavaatlusteks. Vaatalink opens in new page

2021/2022

Ornitoloogiateemadel kõneleb Margit Päkk: fookuses talilinnuvaatlused, Kotkaklubi ja must toonekurg. Eha Järv tutvustab koerauurimusi. Vaatalink opens in new page

2020/2021

Margit Päkk kõneleb lindude toitmisest talvel ja me talviste aedade sulelistest. Vaatalink opens in new page

Margit Päkk kõneleb Eesti röövlindudest ja nende uurimisest. Vaatalink opens in new page

2023/2024

Aednik Liivi Ennok demonstreerib maaülikooli Rõhu aias õunapuu lõikamist. Vaatalink opens in new page

2022/2023

Aiandusteadlane Toivo Univer kõneleb viljapuude kandvusest. Aednik Liivi Ennok demonstreerib maaülikooli Rõhu aias õunapuu lõikamist. Olavi Vainu teeb ülevaate linnuvaatlustest. Vaatalink opens in new page

2021/2022

Eesti õunasordid, õunapuud. Toivo Univer tutvustab Eesti õunasorte ja Eesti maaülikooli Polli aeda. Liivi Ennok näitab maaülikooli Rõhu aias õunapuu lõikamist. Vaatalink opens in new page

 

2023/2024

Agronoomiaõppejõud Liina Talgre tutvustab maaülikoolis  käimasolevaid põllukatseid, entomoloog Mati Martin mullaelustikku.  Vaatalink opens in new page

2022/2023

Mullaviljakus ja mahepõllundus - kõneleb agronoom Liina Talgre.
Tartumaa põllumees Madis Ajaots valgustab mullaelustiku osa orgaanilise aine muundumisel. Vaatalink opens in new page

2021/2022

Millised on tänapäeva Eesti põllud ja kuidas saada haritud põllumeheks – kõneleb Liina Talgre.
Külastame Tartumaa põllumeest Madis Ajaotsa, kes peab loengu: „Mullaelustik ja selle osa orgaanilise aine muundumisel.“ Koduse ülesande annab Triin Hallap: vihmausside kui oluliste põllumulla tervise näitajate loendus põllul. Juhani Püttsepp õunapuulõikuse tulemustest. Vaatalink opens in new page

2021/2022

Kairi Maileht kõneleb Eesti järvedest ja tutvustab talviseid vaatlusi veekogul. Margit Päkk tutvustab linnuvaatluste tulemusi. Vaatalink opens in new page

2021/2022

Entomoloog Mati Martin tutvustab kevadisi Eesti päevaliblikaid. Kairi Maileht toob esile huvitavaid järvetöid. Vaatalink opens in new page

Loodusteaduste kooli õpilased ja lõpetanud

Õpilaste nimekiri 2024/2025

Laura-Lisete Aidma, Elva gümnaasium
Jasper Alla, Miina Härma gümnaasium
Lisette Johanna Armolik, Tamme gümnaasium
Marta Blomerius, Kuusalu Keskkool
Anette Danjuk, Kuusalu Keskkool
Anni Heero, Treffneri gümnaasium
Irene Herodes, Treffneri gümnaasium
Alari Inno, Rakvere Riigigümnaasium
Amanda Jakobson, Reaalkool
Kaspar Jaska, Elva gümnaasium
Mirelle Juurikas, Sindi gümnaasium
Daniel Kikkas, Rakvere Riigigümnaasium
Janar Kivimäe, Narva Eesti gümnaasium
Eleanor Kollist, Elva gümnaasium
Meribel Koppe, Kuusalu Keskkool
Rando-Aares Kuhi, Rakvere Riigigümnaasium
Kaileen Leosk, Tamme gümnaasium
Uku Pärt Lepik, koduõppel Valgamaal Alal
Eleanora Linkmann, Elva gümnaasium
Arthur Edward Lokman, Rakvere Riigigümnaasium
Heili Merisalu, Elva gümnaasium
Jan Sebastian Nigol, Treffneri gümnaasium
 
Laura Lumi Orub, Pirita majandusgümnaasiumPilleriin Palok, Võru gümnaasium
Kaisa Pastarus, Elva gümnaasium
Eliise Pesor, Põlva gümnaasium
Marie Pihlap, Elva gümnaasium
Eva Piirsoo, Treffneri gümnaasium
Johanna Prans, Jaan Poska gümnaasium
Melissa Proover, Jaan Poska gümnaasium
Rute Reimann, Kuusalu Keskkool
Sebastian Roosaar, Sindi gümnaasium
Brita Saarik, Kuusalu Keskkool
Gundela Senka, Elva gümnaasium
Merili Silvet, Tallinna Inglise kolledž
Miina Soon, Treffneri gümnaasium
Karl Oskar Tamm, Treffneri gümnaasium
Emma Themas, Treffneri gümnaasium
Kaisa Tihemets, Treffneri gümnaasium
Sanna Berit Turo, Tallinna Inglise kolledž
Rasmus Veeväli, Rakvere Riigigümnaasium
Merilin Veskilt, Rakvere Riigigümnaasium
Mia Veverson, Sindi gümnaasium
Hannes Vislapuu, Treffneri gümnaasium

2024

Janeli Aan, Elva gümnaasium

Laura Anton, Kadrina Keskkool

Elizabeth Ivask, Hugo Treffneri gümnaasium

Mikk Markus Jänes, Elva gümnaasium – lõpetas kooli kiitusega

Kirsika Kaegas, Kadrina Keskkool

Mirtel Kalamees, Nõo reaalgümnaasium

Karolina-Maria Kask, Elva gümnaasium, 

Karl Kattel, Elva gümnaasium

Liis Kaup, Jaan Poska gümnaasium - lõpetas kooli kiitusega

Timur Kelle, Kadrina Keskkool

Alexandra Kerr, Jaan Poska gümnaasium

Kertu Kiisholts, Jaan Poska gümnaasium

Kätlin Kirsch, Kadrina Keskkool

Marie Klopets, Rakvere gümnaasium    

Rosabel Klopp, Kadrina Keskkool

Harry Kondratjev, Kadrina Keskkool

Lisette-Eliise Koppel, Kuusalu Keskkool

Lisandra Kormoš, Kadrina Keskkool

Adela-Roksett Kovaljova, Kadrina Keskkool

Cassandra Kuningas, Kadrina Keskkool

Laura-Lisete Kuulmaa, Rakvere gümnaasium

Age-Anett Laanejõe, Jaan Poska gümnaasium

Silvia Loorits, Tamme gümnaasium

Janee Lootus, Hugo Treffneri gümnaasium

Anette Mariell Lukats, Püha Johannese kool – lõpetas kooli kiitusega

Marie Martine Lupp, Võru gümnaasium – lõpetas kooli kiitusega

Annaliisa Lõõbas, Kadrina Keskkool

Kairi Manninen, Kadrina Keskkool

Juuli Marie Mikker, Jaan Poska gümnaasium – lõpetas kooli kiitusega

Liisbet Milvaste, Kadrina Keskkool

Karolina Mitt, Kadrina Keskkool

Maria Must, Rakvere gümnaasium

Keitlin Meribel Mägi, Kadrina Keskkool

Triin Mägi, Kadrina Keskkool

Henri Romet Mänd, Kuusalu Keskkool

Markus Nigol, Elva gümnaasium

Kirke Ojasaar, Tamme gümnaasium – lõpetas kooli kiitusega

Saamuel Palu, Kadrina Keskkool

Katarina Pegolainen, Kadrina Keskkool

Maris Piispea, Kadrina Keskkool

Mirtel Pipenberg, Kadrina Keskkool

Ilona Pshenichnaya, Kadrina Keskkool

Ingrid Puusepp, Hugo Treffneri gümnaasium

Hanna Isabel Põhjala, Kadrina Keskkool

Kaarel Gustav Põldmaa, Rakvere gümnaasium

Kert Pärnamäe, Kadrina Keskkool

Reele Raap, Kadrina Keskkool 

Carolina Radik, Kadrina Keskkool

Inger Rummo, Kadrina Keskkool – lõpetas kooli kiitusega

Eliise Siimon, Hugo Treffneri gümnaasium

Laura-Eliise Sokk, Kadrina Keskkool

Sofia Škut, Jaan Poska gümnaasium

Laura Tamminen, Kadrina Keskkool

Laura Tenneberg, Sindi gümnaasium

Helena Vahtla, Elva gümnaasium

Jekaterina Viglina, Kadrina Keskkool

Arturs Viktorovs, Kadrina Keskkool

Anete Vozijan, Tamme gümnaasium

Marleen Vään, Elva gümnaasium

Meriliis Õunpuu, Kadrina Keskkool

2023

Kristel Aasumets, Rakvere gümnaasium
Anne-Mai Adamberg, Gustav Adolfi günaasium, lõpetas kooli kiitusega
Mona Rebeka Adson, Jaan Poska gümnaasium
Amanda Allas, Miina Härma gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Katariina Anett Arulepp, Tamme gümnaasium
Karmen Bruus, Jaan Poska gümnaasium
Grete Hannus, Elva gümnaasium
Steffi Cätriin Henberg, Elva gümnaasium
Greete Häelme, Elva gümnaasium 
Marleen Hütsi, Võru gümnaasium
Rasmus Jakobson, Elva gümnaasium
Alexandra Kaasiku, Elva gümnaasium
Markus Kask, Rakvere gümnaasium
Hanna-Liisa Kiil, Elva gümnaasium
Merit Kinsigo, Elva gümnaasium
Ketlin Kirsimäe, Elva gümnaasium
Laura Kompus, Hugo Treffneri gümnaasium
Kert Krillo, Elva gümnaasium
Rihard Kull, Elva gümnaasium
Triin-Elis Kuum, Hugo Treffneri g,
Magnar Käärik, Hugo Treffneri gümnaasium
Lisette Laanepõld, Sindi gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Liisa Leopard, Elva gümnaasium
Mihkel Lehemets, Elva gümnaasium
Nathalie Lessing, Elva gümnaasium
Lorette Liiva, Elva gümnaasium
Maria Lohk, Elva gümnaasium
Desire Luhaäär, Elva gümnaasium
Emma Luht, Hugo Treffneri gümnaasium
Emily Malkus, Elva gümnaasium
Miina Mikita, Jaan Poska gümnaasium
Uku Moor, Elva gümnaasium
Richard Olev, Gustav Adolfi gümnaasium
Karoliine Palu, Sindi gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Steven Peedo, Elva gümnaasium
Carol Rand, Hugo Treffneri gümnaasium
Matvei Raud, Elva gümnaasium
Rico-Renar Reenumägi, Elva gümnaasium
Iiris Rehme, Elva gümnaasium
Laura-Liis Rull, Hugo Treffneri gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Kädi Rõõmus, Hugo Treffneri gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Anete Räis, Elva gümnaasium
Sonja Sareal, Hugo Treffneri gümnaasium
Maia Serv, Hugo Treffneri gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Kadili Siida, Elva gümnaasium
Egle-Leane Soonberg, Elva gümnaasium
Romi Teorein, Elva gümnaasium
Marite-Marielle Treial, Elva gümnaasium
Laura-Liisa Tõldsepp, Elva gümnaasium
Iris Tõnismaa, Hugo Treffneri gümnaasium
Nele Riin Vahelaan, Hugo Treffneri gümnaasium

2022

Laura-Liis Allas, Elva gümnaasium
Sandra Antsov, Võru gümnaasium
Gretlin Aruoja, Elva gümnaasium
Elisete Aun, Gustav Adolfi gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Daniil Brant, Mustamäe Humanitaargümnaasium
Anna Louise Dunderdale, Nõo põhikool
Sandra Gorbunov, Elva gümnaasium
Kerttu Haljaspärg, Elva gümnaasium
Katrin Juul, Võru gümnaasium
Loore-Marta Kaljuvee, Elva gümnaasium
Elisabeth Kalmu, Elva gümnaasium
Kristo Klaus, Elva gümnaasium
Eleonoora Korol, Elva gümnaasium
Gerda Lepik, Tartu Jaan Poska gümnaasium
Getriin Marii Lessing, Elva gümnaasium
Hella Marta Luuk, Kadrioru Saksa gümnaasium
Joonas Lõppe, Hiiumaa Palade põhikool
Anette Maser, Elva gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Marianne Mendel, Reaalkool
Eliisa Helene Mäeväli, Kuusalu Keskkool
Eva Orro, Elva gümnaasium
Larina Pikulova, Elva gümnaasium
Pilleriin Pind, Elva gümnaasium
Maria Netti Purga, Elva gümnaasium
Mona Reisberg, Reaalkool
Regina Riis, Elva gümnaasium
Eleriin Sahtel, Tapa gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Suvi Sumberg, Gustav Adolfi gümnaasium, lõpetas kooli kiitusega
Piia Šott, Tartu Jaan Poska gümnaasium
Kloria Sööt, Elva gümnaasium
Merit-Kätlin Sööt, Elva gümnaasium
Merily Tuum, Elva gümnaasium
Miia Uibo, Elva gümnaasium
Ingela Uussalu, Sindi gümnaasium
Grete-Lisette Uuemäe, Tartu Tamme gümnaasium
Grete Vihtla, Nõo põhikool

2021

Merie Aasamäe, Elva gümnaasium
Joosep Ailiste, Sindi gümnaasium – lõpetas kiitusega
Ketter Aljes, Parksepa Keskkool
Gerda Lee Allikma, Kadrina keskkool
Elerin Andruse, Võru gümnaasium – lõpetas kiitusega
Ariana Arutjunjan, Tapa gümnaasium
Bretie Bligzna, Kadrina keskkool
Gabriele Eensoo, Hugo Treffneri gümnaasium
Robin Essi, Kadrina keskkool
Uku Freiberg, Võru gümnaasium
Samuel Hakk, Põlva kool
Elisabeth Henno, Elva gümnaasium
Lisete Härma, Hugo Treffneri gümnaasium
Carmen Jastremski, Kadrina keskkool
Anete Jürgens, Jaan Poska gümnaasium
Lisete Jürgens, Kadrina keskkool – lõpetas kiitusega
Leelo Aino Jürgenstein, Hugo Treffneri gümnaasium
Mairolt Jürison, Jaan Poska gümnaasium 
Triinu Kalda, Kadrina keskkool
Karmen Kallas,  Jaan Poska gümnaasium
Kertu Kasesalu, Elva gümnaasium
Karoliina Kask, Kadrina keskkool – lõpetas kiitusega
Marian Kolossova, Kadrina keskkool
Katarina Kukk, Hugo Treffneri gümnaasium 
Karen-Eliisa Käige, Kadrina keskkool
Greete Kübe, Tartu Tamme gümnaasium 
Berta Laaniste, Kadrina keskkool 
Laura Lelebina, Sindi gümnaasium
Minna Lilleoja,  Kadrina keskkool 
Anette Luik,  Jaan Poska gümnaasium
Joonas Lõppe, Palade Põhikool
Mariliis Lääniste,  Hugo Treffneri gümnaasium 
Katariina Mehide,  Hugo Treffneri gümnaasium 
Sten Mesipuu,  Jõgevamaa gümnaasium
John Silver Mitt,  Sindi gümnaasium
Mari Mõttus, Hugo Treffneri gümnaasium
Meribell Mõttus,  Jaan Poska gümnaasium 
Mirjam Mäekivi,  Kadrina keskkool 
Eliisa Helene Mäeväli, Kuusalu keskkool
Ketlin Naarits, Tartu Tamme gümnaasium 
Andrea Natali Nad,  Jaan Poska gümnaasium
Tuuli Neerot, Hugo Treffneri gümnaasium
Kirke Niinemets, Hugo Treffneri gümnaasium 
Eliise Nurgamaa,  Kadrina keskkool 
Jana Katre Ojasoo, Tapa gümnaasium
Merlina Pajuste, Elva gümnaasium
Reno Panov,  Tapa gümnaasium
Karl Erik Peterson, Hugo Treffneri gümnaasium 
Anna-Liisa Pihlap, Jaan Poska gümnaasium 
Susanna Piigli,  Kadrina keskkool 
Älex-Sandra Piiroja,  Elva gümnaasium
Mart Gregor Poom, Jõgevamaa gümnaasium 
Egle Privoi,  Kuusalu keskkool – lõpetas kiitusega
Kärt Põder,  Jaan Poska gümnaasium
Kristjan Pärnamäe,  Kadrina keskkool – lõpetas kiitusega
Keitti-Eliise Rebane,  Kuusalu Keskkool
Kadi Rindberg,  Kadrina keskkool 
Kirke Rindberg,  Kadrina keskkool
Triin Rummo,  Kadrina keskkool 
Claudia Rüütmann, Kadrina keskkool
Eleriin Sahtel, Tapa gümnaasium
Frank Walter Saks, Elva gümnaasium
Krete-Ly Salumäe, Kadrina keskkool
Mia Sirila,  Kuusalu keskkool
Anet Sirvel,  Kadrina keskkool 
Mirell Sitsi,  Tapa gümnaasium
Karmen Tamm,  Kadrina keskkool 
Kirke Karolin Tark, Põlva kool
Liliaana Tooming, Elva gümnaasium
Anette Traus,  Kadrina keskkool – lõpetas kiitusega
Merilin Trummal, Jaan Poska gümnaasium 
Nadežda Tšuvpilo,  Kadrina keskkool 
Hanna-Lysette Täkker, Hugo Treffneri gümnaasium
Sigrit Umerov,  Kadrina keskkool 
Reeli Valk, Kadrina keskkool
Helena Varjas, Hugo Treffneri gümnaasium 
Hele-Mai Viltrop, Hugo Treffneri gümnaasium 
Elis Vingisar, Hugo Treffneri gümnaasium 

2020

Clealyandra Arm, Tartu Raatuse kool
Eerik Eensaar, Tartu Kesklinna kool 
Grete Karsna, Kõrveküla põhikool 
Kertu Kurvits, Elva gümnaasium 
Anna-Grete Kärblane, Tamme gümnaasium
Artur Köller, Valga gümnaasium  
Uku Laik, Valga gümnaasium 
Henri Neeve, Parksepa keskkool 
Anita Nezgovorova, K.J. Petersoni gümnaasium 
Devon Pihu, Parksepa keskkool 
Helena Kristel Päll, K.J. Petersoni gümnaasium 
Joel Raidve, Valga gümnaasium  
Caroliina Reiljan, Valga gümnaasium 
Egert Roos, Parksepa keskkool 
Joel Ruuben Seene, Hugo Treffneri gümnaasium
Emma Katrina Siigur, Tartu Veeriku kool 
Alina Zarutskaja, K.J. Petersoni gümnaasium, lõpetab kooli kiitusega
Triin Tammes, Valga gümnaasium  
Eliise Uibo, Tamme gümnaasium
Susann Vahrušev, HugoTreffneri gümnaasium 
Eeva Varrik, Võru gümnaasium 
Liilia Varrik, Võru gümnaasium
Liisa Maria Võhmar, Tartu Kesklinna kool 

Aastalel 2007 kuni 2019 loodusteaduste kooli lõpetajajad. Vaatalink opens in new page

Juhani Püttseppa portree
Juhani Püttsepp

peaspetsialist

Õppeprorektori vastutusala

Department of Academic Affairs

Programmi toetab