Õpingute ajal on võimalik taotleda erinevaid õppetoetusi ja stipendiume.
Siit lehelt leiad info
Tutvu tingimuste ja taotlemise juhistega, leia endale sobivad võimalused ning ära jäta kasutamata võimalust, mis võib aidata sinu õpinguid sujuvamaks muuta.
Küsimuste korral, pöördu julgelt ülikooli spetsialistide poole. Aitame sind hea meelega.
Vajaduspõhist õppetoetust saad üliõpilasena siis, kui vastad kõigile kolmele alltoodud tingimusele:
Pane tähele! Üliõpilane, kes on akadeemilisel puhkusel, vajaduspõhist õppetoetust taotleda ei saa. Samuti ei ole üliõpilasel õigust saada samal ajal vajaduspõhist õppetoetust ja vajaduspõhist eritoetust.
Taotlemise aeg algab sügissemestril septembris ja kevadsemestril veebruaris. Taotlusi saab esitada kogu semestri vältel ning väljamakseid hakatakse tegema taotluse esitamise kuust.
Otsus tehakse seitse tööpäeva pärast taotluse esitamist.
Toetuse suurus oleneb üliõpilase/pere sissetulekust ja on kas 150, 270 või 440 eurot kuus.
Loe täpsemalt ning vaata toetuse arvutamise näiteid Haridus- ja Teadusministeeriumi koduleheltlink opens in new page.
Kui jääd hätta ja registritest ei tule andmeid, siis võta ühendust Haridus- ja Teadusministeeriumi eksperdiga e-posti aadressil [email protected] või telefonil 663 1496.
Vajaduspõhist eritoetust saad üliõpilasena taotleda siis, kui:
haridusportaali kaudu esitatud vajaduspõhise õppetoetuse taotlus sai negatiivse otsuse põhjusel, et sinu ja/või sinu pere sissetulek õppetoetuse taotlemise õppeaastale eelnenud kalendriaastal ületas vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks arvestatava keskmise sissetuleku ülemmäära.
Vajaduspõhist eritoetust saad siis, kui:
sinu (ja sinu perekonnaliikmete) brutosissetulek ei ületanud vajaduspõhise eritoetuse taotluse esitamisele eelnenud kolme kuu keskmisena 756,38 eurot kuus.
Pane tähele! Üliõpilane, kes on akadeemilisel puhkusel, vajaduspõhist eritoetust taotleda ei saa.
Toetuse suurus 135 eurot kuus.
Keda loetakse taotleja perekonnaliikmeteks?
Vajaduspõhise eritoetuse taotlemisel võetakse arvesse sama leibkond mis vajaduspõhise õppetoetuse taotlemisel.
Perekonnaliikmeteks loetakse:
Üliõpilane loetakse omaette perekonnaks, kui ta on saanud 25-aastaseks või kui ta on abielus või lapsevanem.
Vajaduspõhise eritoetuse taotlemiseks tuleb esitada järgmised dokumendid:
1. taotlus vajaduspõhise eritoetuse saamiseks;
2. haridusportaali edu.eelink opens in new page kaudu esitatud vajaduspõhise õppetoetuse taotluse väljatrükk, millel on kirjas üliõpilase perekonnaliikmete nimed;
3. üliõpilase ja tema perekonnaliikmete sissetulekuid tõendavad dokumendid.
Sissetulekuid (tulumaksuga maksustatavat tulu) võib tõendada:
1) Maksu- ja Tolliametilink opens in new page väljastatud elektroonsete tõenditega;
2) tööandja väljastatud ja allkirjastatud tõendi(te)ga.
Pane tähele! Elektroonselt koostatava tõendi puhul tuleb valida tõendi andmete algusaeg (kalendrikuu) arvestusega, et tõendil oleksid andmed taotluse esitamisele eelnenud kolme kuu sissetulekute kohta. Andmete lõpuaeg on alati tõendi koostamise kuupäev. Et tõendil kajastuksid ka eelmise kuu andmed, tuleb tõend koostada pärast 10. kuupäeva.
Andmed kuvatakse tõendile kuude kaupa, välja arvatud andmed tuludeklaratsioonidelt, mis kuvatakse aastate kaupa. Tõendile tuleb lisada Maksu- ja Tolliameti digitempel. Pärast saaja e-posti aadressi sisestamist saada tõend teele.
Vajaduspõhise eritoetuse taotlus koos teiste nõutud dokumentidega tuleb esitada õppeosakonda ([email protected]).
Vajaduspõhise eritoetuse taotlemist reguleerib Eesti Maaülikooli senati määrus "Õppetoetuste taotlemise, määramise ja maksmise tingimused ning kord".
Lisainfo ja küsimuste korral kirjuta [email protected].
Erivajadusega üliõpilaste stipendiumi eesmärk on toetada erivajadusega üliõpilaste kõrghariduse omandamist. Stipendiumiga toetatakse üliõpilast, kellele on määratud puude raskusaste anatoomilise, füsioloogilise või psüühilise struktuuri või funktsiooni kaotuse või kõrvalekalde tõttu. Stipendiumi on õigus taotleda rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse-, magistri-, integreeritud ja doktoriõppe üliõpilasel.
Erivajadusega üliõpilase õppetoetust saad üliõpilasena taotleda siis, kui:
Taotlusi saab esitada kogu aasta vältel (v.a juulis ja augustis).
Taotluse määramise otsus tehakse 45 kalendripäeva jooksul pärast taotluse esitamist. Väljamaksed algavad taotluse esitamise kuust.
Stipendiumi eesmärk on toetada asendushooldusteenusel viibinud või eestkostja peres elanud üliõpilaste kõrghariduse omandamist.
Asendushooldusteenusel viibinud või eeskostja peres elanud üliõpilaste stipendiumi saad üliõpilasena taotleda siis, kui:
Taotlusi saab esitada kaks korda õppeaastas: sügissemestril septembris ja kevadsemestril veebruaris.
Otsus tehakse ühe kuu jooksul pärast taotlusperioodi lõppu.
Toetuse suurus on 160 eurot kuus.
Loe täpsemalt Haridus- ja Noorteameti (HARNO) koduleheltlink opens in new page.
Ülaltoodud toetuste ja stipendiumide kohta annab lisainfot
õppekorralduse peaspetsialist
Vice Rector for Academic Affairs’ area of responsibility
Department of Academic Affairs
+372 7313032
+372 73130325031947
5031947Spordistipendium on asutatud eesmärgiga aidata kaasa
Spordistipendiumi on kahte liiki:
Stipendiumi võivad taotleda kõigi õppeastmete üliõpilased, kes on suutelised konkureerima medalitele ja kõrgetele kohtadele Eesti meistrivõistlustel, karikavõistlustel ja rahvusvahelistel võistlustel ning kes esindavad spordivõistlustel Eesti Maaülikooli ja Eesti Maaülikooli spordiklubi (v.a sportlased, kes harrastavad alasid, mille alaliidu liige Eesti Maaülikooli spordiklubi ei ole) ja kes on jätkuvalt aktiivsed sportlased.
Taotlemise aeg:
Määramise otsuse tähtaeg:
Stipendiumi suurus:
Spordistipendiumi taotlemiseks tuleb stipendiumi liigist sõltumata esitada järgmised dokumendid:
Spordistipendiumi taotlus koos dokumentidega tuleb esitada
õppeprorektor
Rector's Area of Responsibility
Rector's Office
+372 7313057
+372 73130575170121
5170121Eesti Maaülikooli spordistipendiumi taotlemist reguleerib Eesti Maaülikooli spordistipendiumi statuut.
Eesti Maaülikooli õppestipendiumi eesmärk on toetada ja motiveerida rakenduskõrgharidusõppes, bakalaureuseõppes, magistriõppes ning integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppes suurepäraseid õpitulemusi saavutanud üliõpilasi.
Üliõpilasel on õigus alates tema immatrikuleerimise õppeaasta teisest semestrist taotleda stipendiumi, kui ta vastab järgmistele tingimustele:
on täitnud kumulatiivselt õppekavas ettenähtud õppe mahu, sh sooritanud kõik õppekavas ettenähtud õppeained. Õppekava täidetud mahu hulka ei arvestata varasemate õpingute ja töökogemusega täidetud (VÕTA) õppe mahtu.
Taotlemise aeg septembrikuu jooksul sügissemestriks (september–jaanuar) ja veebruarikuu jooksul kevadsemestriks (veebruar–juuni)
Otsus tehakse sügissemestril hiljemalt 10. oktoobriks, kevadsemestril hiljemalt 10. märtsiks.
Stipendiumi suurus 100 eurot kuus.
Küsimuste korral pöördu oma õppekava õppekorralduse spetsialistilink opens in new page poole.
Eesti Maaülikooli õppestipendiumi taotlemist, määramist ja maksmist reguleerib:
Tuutoristipendiumi eesmärk on tunnustada Eesti Maaülikooli tuutoreid (sh buddy'sid), kelle tegevus on kaasa aidanud esimese kursuse üliõpilaste, välisüliõpilaste ning väliskülalisüliõpilaste kohanemisele ja katkestamise vähenemisele ülikoolis.
Tuutoristipendiumile kandideerimise aeg: 20. november kuni 6. detsember.
Eesti Maaülikoolis on tudengite toetamiseks mitmeid stipendiumeid. Anname neid välja koostöös ettevõtete, organisatsioonide ja eraisikutega eri fondide kaudu.
Ringbiomajandus, loodusturism, kalandus ja rakendusökoloogia, keskkonnakaitse, keskkonnaplan. ja maastikukujundus, kalandus ja rakendusökoloogia, keskkonnakorrraldus ja -poliitika,maastikuarhitektuur.
Aiandus, toiduainete tehnoloogia, põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine, loomakasvatus, kalandus ja rakendusökoloogia, ringbiomajandus, veterinaarmeditsiin.
Geodeesia, kinnisvara- ja maakorraldus, maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine, majandusarvestus ja finantsjuhtimine, ökonoomika ja ettevõtlus.
Maaehitus, tehnika ja tehnoloogia, vesiehitus ja veekaitse, tehnotroonika, puidutöötlemise tehnoloogia, energiakasutus, ergonoomika, tootmistehnika.
Metsandus,puidutöötlemise tehnoloogia, metsamajandus ja metsaökoloogia,metsatööstus.
Metsanduse ja puidutöötlemise valdkonna stipendiume vahendab Artur Nilsoni fond.
Need stipendiumid on mõeldud kõigile Eesti Maaülikooli tudengitele sõltumata erialast.
Stipendiumiprogrammiga toetatakse magistrantide ja doktorantide õpinguid väliskõrgkoolis ning Eesti kõrgkoolide doktorantide ja arst-residentide õpirännet.
Stipendiumiprogrammi eesmärk on toetada väliseestlaste õpinguid Eesti kõrgkoolides ja kutseõppeasutustes. Eraldi toetatakse väliseestlaste eesti keele õpet.
Erinevad riigid pakuvad stipendiume kraadiõppeks, osaliseks õppeks, suvekursusteks ja täienduskoolitusteks. Need on mõeldud Eesti kodanikele ja pikaajalise elamisloaga inimestele.
Fond toetab mh üksikisikuid stipendiumidega õppe- ja teadustööks. Üliõpilastele sobivad fondid leiad alajaotusest "Haridus ja teadus". Taotlusi võetakse vastu 1. septembrist 15. oktoobrini.
Fond toetab õpinguid Chalmersi tehnikaülikooli magistriõppes kolme semestri vältel. Kandidaat peab olema esitanud dokumendid Chalmersi Tehnikaülikooli magistriõppe programmi (MSc) sisseastumiseks.
Rotalia Foundation (USA) stipendiumid päevases või statsionaarses õppevormis õppivatele 2. aasta bakalaureuseõppe, integreeritud õppe eelviimase aasta või 1. aasta magistriastme üliõpilastele.
Stipendium on mõeldud eesti päritolu üliõpilasele täiskoormusega bakalaureuse- või magistrikraadi omandamiseks akrediteeritud kõrgkoolis USAs, Eestis või välismaal.
Stipendiumid määratakse üheks akadeemiliseks õppeaastaks avaliku konkursi alusel. Tingimused pannakse paika iga õppeaasta eel.
Eesti Lastefond toetab alates 1989. aastast vanemateta kasvavate noorte õppimist. Stipendiumile kandideerimiseks on vaja ülikooli tõendit ja motivatsioonikirja.
Stipendiumid on ette nähtud magistri- või doktoriõppes rahanduse või majandusega seotud erialadel õppivatele üliõpilastele.