Siit leiad eksamid ja vastuvõtukatsed, mis sul tuleb sisseastumiseks teha, ja dokumendid, mida sinult soovime.
Lisaks saad teada, mis on riigieksamite asendamise ja lisapunktide saamise võimalused.
Kui soovid lugeda vastuvõtueeskirja meie dokumendihaldussüsteemist, klõpsa siia.
SAISi sisenemiseks klõpsa siia.
SAISis alusta sisselogimisest, seejärel saad asuda avaldust esitama.
Avalduse saad esitada 2. juunist 3. juulini elektroonselt või 25. juunist 3. juulini tööpäeviti kell 9-15 ülikoolis kohapeal.
Hinda viiepalliskaalal, kuivõrd allolevad väited sinu kohta käivad.
18—25 punkti „See õppekava sobib sulle suurepäraselt!“
Tundub, et sinu väärtused ja huvid kattuvad suurel määral õppekava eesmärkidega. Meie õppekava pakub sulle võimalust oma teadmisi ja oskusi süvendada. Sinu positiivne suhtumine, kirg ja varasemad kokkupuuted valdkonnaga loovad hea eelduse sellel õppekaval õppimiseks ja tulevikuspetsialistiks saamiseks. Ootame sind õppima!
13—17 punkti „Sul on head eeldused õppekaval õppimiseks.“
Näib, et su huvid ja väärtused vastavad üsna hästi meie õppekava eesmärkidele. Meie juures õppimine annab sulle lisateadmisi ja -oskusi, samuti kindlust ja sügavamat arusaama sind huvitavatest teemadest. Julgustame sind seda võimalust kasutama, et saaksid kasvada nii isiksuse kui ka professionaalina. Tee see samm ja alusta õpinguid!
0—12 punkti „Kaalu veel, kas see õppekava on õige valik.“
Tundub, et sinu huvid ja eesmärgid ei kattu päris täielikult õppekava eesmärkidega. See ei tähenda aga, et sa ei võiks selles valdkonnas oma teadmisi ja oskusi edendada. Julgustame sind siiski kaaluma ka teisi võimalusi, mis sinu praegustele huvidele ja tulevikuplaanidele paremini vastavad. Uuri lähemalt meie teisi erialasid!
Õppekavaga saad tutvuda Eesti Maaülikooli õppeinfosüsteemislink opens in new page (ÕIS).
Sind huvitava õppeaasta õppeplaani nägemiseks vali ÕIS-is ülemiselt realt soovitud õppeaasta, õppeplaan on ÕIS-i lisatud failina.
Kadri Leiten tegi 12nda klassi lõpus testi "Kes minust võiks saada?" ning siis tundus talle naljakas, et vastuseks tuli õppejõud/teadlane. Nüüd aga astub ta isa suurtes jalajälgedes nii õppejõuna kui oma firmas projekteerijana. Kadri on lõpetanud Eesti Maaülikoolis maaehituse eriala ning hetkel on ka doktorantuur juba lõpusirgel. Praegustele maaülikooli tudengitele õpetab ta maaehitust. Kadri on öelnud, et kõik tema päevad on uskumatult huvitavad!
Villu Leppik on maaülikooli vilistane ja töötav ehitusinsener ning osalenud paljude hoonete projekteerimises nii Eestis kui ka põhjamaades (vt nt https://woodhouse.ee/project/treet/link opens in new page). Eriti meeldivad talle suurte puidust hoonete konstruktsioonid. Villu püüab praktikas saadud teadmisi, oskusi ja näiteid tuua ka tudengitele - tulevastele kollegidele. Ta on öelnud, et sõltumata oma 20 aastasest kogemusest näeb ta, et ehitusinseneeria areneb ning iga päev õpib ta midagi uut. Värsketele tudengitele soovib ta: “Mõelge suurelt, unistage suurelt, inseneeriat saab teha üle maailma!”
Julia Vizel ütleb enda kohta, et on sündinud „kellu käes“ ja leiutanud/ehitanud kogu elu. Vaatamata asjaolule, et tema siht oli juba lapsena selge, jõudis ta õige erialani alles elukogenuna. Julia on lõpetanud Eesti Maaülikooli maaehituse õppekava.
Tudengitele õpetab ta hoone 3D mudeldamist, raudbetoonkonstruktsioonide projekteerimist ja ehitustarindite analüüsi lõplike elementide meetodi abil.
Jätka õpinguid ka meie doktoriõppes.
Tööta projekteerijana projekteerimisfirmades; ehitus-, objekti- ja projektijuhina ehitusfirmades; ehitusnõuniku ja ehitusjärelevalveinsenerina kohalikes omavalitsustes, ehitusekspertiiside tegijana.
Tööta õppejõuna ehituserialaga seotud ainetes kutse-, rakendus- ja kõrghariduses.
inseneeria ja ehituse valdkonnast
Õppekavajuht:
ehitusmehaanika kaasprofessor
Metsanduse ja inseneeria instituut
Maaehituse ja veemajanduse õppetool
+372 7313173
+372 731317353446667
53446667Õppekorraldusspetsialist:
õppekorralduse peaspetsialist
Metsanduse ja inseneeria instituut
Metsanduse ja inseneeria instituudi administratsioon
+372 7313154
+372 7313154Avalduse saad esitada 2. juunist 3. juulini elektroonselt või 25. juunist 3. juulini tööpäeviti kell 9-15 ülikoolis kohapeal.